skip to Main Content
تلویزیون‌های بزرگ سامسونگ

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

چرا حفظ امنیت کاربران در شرکت‌های استارت‌آپی به یک بحران تبدیل شده است

رولت روسی با هفت‌تیر اطلاعات

۲۰ خرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۱۴ دقیقه

شماره ۶۸

برای بوکمارک این نوشته

«تلویزیون روشن است و گوینده خبر، از به سرانجام رسیدن پرونده دزدی سریالی از خانه‌های تهران می‌گوید که بالاخره با برگزاری دادگاه و تصمیم نهایی برای سارقان آن بسته شده است. سارقانی که هر کدام، بسته به نوع دخالت‌شان در این سرقت گسترده، به پنج تا ۱۵ سال حبس به‌اضافه چند ضربه شلاق محکوم خواهند شد. در خبر بعدی گوینده از روند بررسی پرونده درز اطلاعات میلیون‌ها کاربر یک شرکت خصوصی و قرار گرفتن این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن، آدرس ایمیل و غیره روی اینترنت خبر می‌دهد و اینکه با گذشت چند روز از این اتفاق هنوز مشخص نشده چه کسی یا کسانی و با چه هدفی اقدام به این کار کرده‌اند. در پایان همین خبر هم گوینده به اتفاق مشابه در سال گذشته اشاره می‌کند که بعد از درز اطلاعات مشتریان یک شرکت فعال حوزه بانکی در اینترنت، نه تنها این شرکت پاسخی در مورد چگونگی این درز اطلاعات به مشتریانش نداد که در نهایت هم این اتفاق بدون اعلام جزئیات دقیق و معرفی مسببان آن، به فراموشی سپرده شد.» تلویزیون را خاموش و با خود فکر می‌کند که انگار این‌ روزها تلاش برای نفوذ به زیرساخت‌های شرکت‌های فناوری‌محور پرسودتر و البته بی‌دردسر تر از دزدی به شیوه سنتی است.

حداقل از یک سال گذشته حجم خبرهایی در مورد نفوذ هکرها به زیرساخت‌های شرکت‌های استارت‌آپی و درز اطلاعات کاربران حوزه تجارت و پرداخت الکترونیکی ایران به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. تابستان سال ۹۷ بود که خبرهایی در...

با وارد کردن کد تخفیف stayhome تا پایان خرداد از اشتراک آنلاین سه ماهه پیوست رایگان استفاده کنید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۶۸ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۶۸ پیوست

برای بوکمارک این نوشته

دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/24m
سونیتا سراب‌پوردبیر پیوست آنلاین

  سال ۸۵ و با انتخاب رشته‌ دانشگاهی که نقشی در آن نداشتم وارد حوزه روزنامه‌نگاری شدم و حالا عاشق این کارم. ۱۲ سال است که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کار می‌کنم؛ ۸ سال از این مدت به کار در تحریریه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و ایران گذشت و با روزنامه‌های سرمایه، هم‌میهن، همشهری و اعتماد نیز همکاری داشتم. از سال ۹۷ مسیر فعالیتم تغییر کرد و در نهایت رسیدم به تحریریه پیوست.

  تمام مقالات

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  Back To Top
  ×Close search
  جستجو