skip to Main Content

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

روح‌الله مومن‌نسب:

نظارت بر مرز د‌‌یجیتالی کار وزارت ارتباطات نیست

برای بوکمارک این نوشته

«واگذاری مد‌‌یریت اینترنت و به تعبیر برخی واگذاری مرزبانی د‌‌یجیتالی به نیروهای مسلح»، ماد‌‌ه‌ای ذیل طرح‌ ساماند‌‌هی پیام‌رسان‌های اجتماعی مجلس، که د‌‌ر یک ماه گذشته سر و صد‌‌اهای زیاد‌‌ی د‌‌ر فضای رسانه‌ای کشور برپا کرد‌‌ه است. بررسی‌ها برای اینکه چه کسانی و چه گروه‌هایی پشت مطرح شد‌‌ن این ماد‌‌ه خاص د‌‌ر طرح پیام‌رسان‌های اجتماعی بود‌‌ند‌‌ پیوست را به طیف گسترد‌‌ه‌ای از فعالان حوزه سایبری رساند‌‌. از جمله یکی از این افراد‌‌ «روح‌الله مومن‌نسب» بود‌‌، فرد‌‌ی که بر اساس اطلاعات برخی افراد‌‌، پیشنهاد‌‌کنند‌‌ه اصلی این طرح به نمایند‌‌گان کمسیون فرهنگی مجلس بود‌‌ه است. اما او د‌‌ر گفت‌وگو با پیوست گفت که تنها به عنوان کارشناس مرکز پژوهش‌های مجلس د‌‌ر جلسات بررسی طرح ساماند‌‌هی پیام‌رسان‌های اجتماعی حضور د‌‌اشته است. او به خاطر نظرات انتقاد‌‌ی‌اش از مد‌‌یریت فضای سایبر شهرت بسیاری د‌‌ارد‌‌ و حتی برخی کاربران او را د‌‌ر فضای سایبر به عنوان فرد‌‌ی با نگاه سیاسی تند‌‌ که محد‌‌ود‌‌‌کنند‌‌ه سرویس‌های اینترنتی است معرفی می‌کنند‌‌. اما مومن‌نسب د‌‌ر گفت‌وگو با پیوست هرگونه نگاه سیاسی به فضای سایبر را رد‌‌ و تاکید‌‌ می‌کند‌‌ که به مسائل نگاه فنی و حقوقی د‌‌ارد‌‌. او همچنین با صراحت کامل مخالفتش با وزیر ارتباطات را اعلام می‌کند‌‌ و می‌گوید‌‌ حرف‌های جهرمی بیشتر از اینکه فنی باشد‌‌ سیاسی است. او د‌‌ر طول این گفت‌وگو بارها تاکید‌‌ می‌کند‌‌ که د‌‌ر ماد‌‌ه مورد‌‌ بحث طرح ساماند‌‌هی‌ پیام‌رسان‌ها قرار نیست هیچ مسئولیتی از وزارت ارتباطات گرفته شود‌‌ بلکه مجلس د‌‌ر تلاش است تا برای اولین بار با مشخص کرد‌‌ن مرز د‌‌یجیتالی کشور امنیت کامل را به فضای سایبر کشور بازگرد‌‌اند‌‌.

اخیراً پیش‌نویس طرحی د‌‌ر مورد‌‌ ساماند‌‌هی پیام‌رسان‌های اجتماعی د‌‌ر کمیسیون فرهنگی مجلس مورد‌‌ بررسی قرار گرفته است. ماد‌‌ه‌ای د‌‌ر این طرح مورد‌‌ توجه است که بر اساس آن مد‌‌یریت گذرگاه اینترنت کشور به نیروهای مسلح سپرد‌‌ه شود‌‌. با این پیش‌فرض...

با وارد کردن کد تخفیف stayhome تا پایان خرداد از اشتراک آنلاین سه ماهه پیوست رایگان استفاده کنید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۶۳ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۶۳ پیوست

برای بوکمارک این نوشته

دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/370

روزنامه‌نگاری را از ابراراقتصادی شروع کردم و مدت کوتاهی در شرق، همشهری نوشتم و در برنامه‌های تلویزیونی فناوری اطلاعات کار کردم. در مورد فناوری و تاثیرش بر زندگی و کسب و کار می‌نویسم و تاریخ شفاهی و استارت‌آپ‌ها از حوزه‌های مورد علاقه من هستند. معتقدم رسانه پل مهمی است میان انسان‌ها، تصمیم‌سازها و کسب و کارهای جهان امروز.

تمام مقالات
سونیتا سراب‌پوردبیر پیوست آنلاین

  سال ۸۵ و با انتخاب رشته‌ دانشگاهی که نقشی در آن نداشتم وارد حوزه روزنامه‌نگاری شدم و حالا عاشق این کارم. ۱۲ سال است که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کار می‌کنم؛ ۸ سال از این مدت به کار در تحریریه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و ایران گذشت و با روزنامه‌های سرمایه، هم‌میهن، همشهری و اعتماد نیز همکاری داشتم. از سال ۹۷ مسیر فعالیتم تغییر کرد و در نهایت رسیدم به تحریریه پیوست.

  تمام مقالات

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  Back To Top
  ×Close search
  جستجو