skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شیائومی از یک کارخانه تمام خودکار با فعالیت ۲۴ ساعته رونمایی کرد

۲۰ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

لی جون، مدیرعامل شیائومی در شبکه اجتماعی Weibo چین خبر راه‌اندازی یک کارخانه تولید گوشی هوشمند را منتشر کرد که به صورت تمام خودکار و روباتیک فعالیت می‌کند. این کارخانه که به زودی فعالیت خود را در اطراف پکن آغاز می‌کند به «کارخانه تاریک» یا «Dark Factory» معروف است. کارخانه تمام خودکار دیگری که شیائومی یک سال پیش از راه‌اندازی آن خبر داده بود، ظرفیت تولید یک میلیون گوشی را داشت اما در تاسیسات جدید ظرفیت تولید به ۱۰ میلیون گوشی افزایش یافته است.

به گزارش پیوست به نقل از Gizmochina، این کارخانه تاریک بدون نیاز به هیچ انسانی به صورت ۲۴ ساعته فعالیت می‌کند و می‌تواند در سطح میکرونی گرد و خاک موجود در محیط را نیز پاکسازی کند.

ماشین‌های این کارخانه به صورت همکاهنگ با یکدیگر فعالیت می‌کنند و کیفیت تولید نیز توسط یک ماشین‌های هوشمند ساخته شیائومی تحت نظارت قرار می‌گیرد.

ادعا می‌شود که کارخانه تاریک با فرایند تولید خود می‌تواند در هرثانیه یک گوشی هوشمند تولید کند و براساس ویدیوی تبلیغاتی، این تاسیسات یکی از اولین گام‌های شیائومی برای گذار به آینده تولید است.

طبق گزارش‌ها شرکت شیاسومی حدود ۲.۴ میلیارد یوان برای توسعه این فرایند جدید سرمایه‌گذاری کرده است. این کارخانه که در فضایی به مساحت ۸۱ هزار متر مربع احداث شده از استاندارد «کسب‌وکار هوشمند تولید ملی» برخوردار است و توان تولید ۱۰ میلیون پرچمدار شیائومی را در سال دارد. کارخانه تاریک قرار است تولید تاشدنی‌های جدید شیائومی (MIX Fold 4 و MIX Flip) را برعهده بگیرد.

غول چینی در گذشته نیز به خودکارسازی فرایند تولید شهرت داشته است و کارخانه هوشمند این شرکت در منطقه Yizhuang پکن در سال ۲۰۱۹ برای تولید آماده شد. طبق گزارش‌های پیشین، تولید اولین تاشدنی شیائومی (Mix Fold) به طور کامل توسط همین تاسیسات انجام گرفته است.

 

https://pvst.ir/idf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو