skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هواوی می‌خواهد از فعالان فروشگاه اپلیکیشن خود کمیسیون بگیرد

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شرکت هواوی پس از رشد چشمگیر و جلو زدن از آیفون در بازار چین در حال بررسی طرحی است که براساس آن همانند رقبایی مثل گوگل و اپل سهمی از خرید‌های درون اپلیکیشنی را از آن خود کند.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، شرکت مستقر در شنژن چین در حال بررسی طرح دریافت کمیسیونی است که البته کمتر از نرخ ۳۰ درصدی اپل و گوگل خواهد بود. در صورت اجرایی شدن این طرح شرکت هواوی از خرید‌های داخل اپلیکیشن‌، بازی و اشتراک‌های فیلم و موسیقی سهمی دریافت می‌کند.

شرکت هواوی تا به امروز در سیستم‌عامل هارمونی هزینه‌ای از توسعه دهندگان دریافت نکرده است و همین مساله باعث تشویق توسعه‌دهندگان و ناشران شده است.

بخش بازی‌ها که در حال حاضر بیشتر ورودی پول این فروشگاه را به خود اختصاص می‌دهند براساس طراحی که افراد مطلع از آن خبر داده‌اند باید حدود ۲۰ درصد از هزینه دریافتی را به عنوان کمیسیون دریافت کنند. دیگر ارائه دهندگان اندرویدی چین از جمله شرکت شیائومی تا سرحد ۵۰ درصد از پول ورودی به بازی‌ها را به عنوان کمیسیون دریافت می‌کنند. با این حال به گفته افراد مطلع، شرکت هواوی هنوز تصمیم خود را نهایی نکرده و احتمال تغییر در برنامه‌ها وجود دارد.

در صورت صحت این اخبار می‌توان استدلال کرد که از نظر غول چینی این شرکت تا حد قابل قبولی تعداد کاربران و توسعه‌دهندگان خود را افزایش داده است. این شرکت پس از تحریم ایالات متحده و عدم دسترسی به سیستم‌عامل اندروید گوگل به سیستم‌عامل هارمونی روی آورد.

با این حال حتی با اجرایی شدن این طرح دریافت کمیسیون هم هواوی سهم کمتری به نسبت دیگر رقبای بازار دریافت می‌کند. این شرکت در سال‌های اخیر بسیاری از کاربران و توسعه‌دهندگان را، به ویژه در بازار چین، متقاعد کرده تا در کنار آیفون و گوگل از این اکوسیستم به عنوان گزینه سوم استقبال کنند و در یک سال گذشته توانسته است بخش قابل توجهی از بازار گوشی‌های گران‌قیمت چین را از آن خود کند.

پس از عرضه میت ۶۰ پرو، تقاضا برای گوشی‌های 5G این شرکت افزایش یافت. سود خالص این شرکت در اولین سه ماهه سال ۵۶۴ درصد بیشتر شد و توانست بخشی از بازار اپل و دیگر بازیگران بزرگ را برای خود کند. همچنین براساس داده‌های شرکت تحقیقاتی Counterpoint، در ماه‌های ژانویه تا مارس، سیستم‌عامل هارمونی این شرکت نیز توانست سهم بیشتری را به نسبت iOS اپل در اختیار بگیرد.

https://pvst.ir/i6g

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو