skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فروش اپل در چین سقوط کرد؛ هواوی سهم آیفون را گرفت

۱۸ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تحلیلگر شرکت تحقیقاتی Jefferies می‌گوید احتمالا روند کاهش فروش آیفون در چین امسال هم ادامه‌دار شده و مقدار فروش بار دیگر در چین کاهش یابد. براساس گزارش این شرکت فروش آیفون به نسبت سال گذشته خود ۳۰ درصد کمتر شده است.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، تازه‌ترین مدل آیفون علاوه بر محدودیت‌های چین با رقیب دیرینه‌ای به نام هواوی روبرو است که پس از چند سال مجددا با سری میت ۶۰ به جدال کوپرتینویی‌ها آمده است.

تنها چندن هفته پس از عرضه آیفون ۱۵ در ماه سپتامبر، شرکت هواوی از میت ۶۰ پرو (مجهز به پردازنده ساخت چین) رونمایی کرد که توانست بخشی از مشتریان اپل را به سمت خود جذب کند. شرکت Jefferies برآورد می‌کند که هواوی ۳۵ میلیون دستگاه را در سال ۲۰۲۳ برای مشتریان ارسال کرده باشد و در برخی موارد محدودیت‌های جلوی توسعه بیشتر این شرکت را گرفته است.

حجم ارسالی اپل در ماه دسامبر دو رقمی سقوط کرد و Jefferies ادامه شدن روند و کاهش مشابهی را برای سال ۲۰۲۴ نیز پیش‌بینی می‌کند. همین مساله باعث شد تا هفته گذشته مقدار تخفیف گوشی‌های اپل در درگاه‌های آنلاین افزایش یابد و شرکت بدون افزایش حجمی به دنبال کاهش میانگین قیمت است.

در سال ۲۰۲۰ و به دنبال تحریم هواوی از سوی دولت آمریکا و تقریبا به سایه رفتن این شرکت، آنهم به ویژه در صنعت گوشی‌های هوشمند، اپل بخشی از بازار این شرکت را زیر چتر خود گرفت و بخش دیگری از آن هم به رقبای داخلی مثل شیائومی واگذار شد. هواوی اما سال گذشته مجددا با قدرت برای رقابت با غول آمریکایی وارد میدان شد و به دنبال سهمی از بازار موبایلی تحت سلطه iOS و اندروید گوگل است.

https://pvst.ir/gvx

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو