skip to Main Content
تلویزیون‌های بزرگ سامسونگ

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

تعرفه‌های جدید اینترنت آب حیات برای اینترنت ثابت است یا تیر خلاص:

زنده‌ ماندن زیر تیغ غیرحجمی

۲۹ آذر ۱۳۹۶

زمان مطالعه : ۹ دقیقه

شماره ۵۳

برای بوکمارک این نوشته

گوینده اخبار رادیو از افزایش ۱۵ درصدی قیمت نان در تهران از ۴ آذرماه خبر می‌دهد. راننده تاکسی پوزخندی می‌زند و می‌گوید: «کرایه‌های تاکسی هم افزایش پیدا می‌کند. در اصل باید کرایه از اردیبهشت‌ماه افزایش پیدا می‌کرد اما به خاطر انتخابات ریاست جمهوری جلوی تغییر کرایه تاکسی را گرفتند.» احتمالاً همه این مقدمه‌‌چینی‌ها را می‌کند تا وقتی پیاده شدم منتظر پس گرفتن باقیمانده پولم نباشم. می‌گذارم به تحلیل‌های سیاسی‌اش از اوضاع ایران، منطقه و جهان ادامه دهد و به عادت همیشگی سری به توییتر می‌زنم تا ببینم تازه چه خبر است. انگار توییتی جدید از وزیر ارتباطات تحلیلگران توییتر را وارد بحث تازه‌ای کرده است. اما این ‌بار نه بحث بر سر طرح رجیستری موبایل و پیشنهاد وزیر به نخریدن گوشی یا استفاده وزیر از توییتر بدون فیلترشکن، که بحث بر سر تغییر تعرفه اینترنت ثابت و مصرف منصفانه است. محمدجواد آذری جهرمی در توییتی خبر از به نتیجه رسیدن نهایی تغییر تعرفه اینترنت ثابت بعد از به گفته خودش «دو ماه کار فشرده» داده است. اما در اینستاگرام خود جزئیات بیشتری از این مصوبه را با کاربران به اشتراک گذاشته و با هشتگ «عمل به وعده» تاکید کرده که با مصوبه جدید تعرفه اینترنت کاربران به اینترنت نامحدود با قیمتی به مراتب پایین‌تر از گذشته دسترسی خواهند داشت. نگاهی که به کامنت‌های کاربران می‌اندازم برای بسیاری مصرف منصفانه، غیرحجمی شدن اینترنت، تفکیک اینترنت داخل و خارج و... سوال‌برانگیز است. برخی کاربران از وزیر خواسته‌اند شفاف‌سازی کند و توضیح دهد که منظور از مصرف منصفانه چیست و برخی دیگر نیز با اشاره به جدول تعرفه‌ای که وزیر منتشر کرده نگران بالا رفتن هزینه‌هایشان با مصوبه جدید هستند. برخی دیگر هم جداسازی ترافیک داخلی و خارجی را خلاف دسترسی آزاد به اینترنت دانسته‌اند... صدای راننده تاکسی که می‌گوید «سر آبان» پرتابم می‌کند به دنیای واقعی. از تاکسی پیاده می‌شوم و به این فکر می‌کنم که کاش دور قرارداد سرویس اینترنتم همین فردا به پایان نمی‌رسید.

اینترنت ثابت از زمان ورودش به کشور با بی‌مهری مواجه بوده، چه تقریباً ۱۵ سال پیش، زمانی که مخابرات با انحصار در این بازار اجازه گسترش شبکه و خدمات را به ۱۱ شرکت اینترنتی خصوصی یا شرکت‌های PAP نداد، چه...

با وارد کردن کد تخفیف stayhome تا پایان خرداد از اشتراک آنلاین سه ماهه پیوست رایگان استفاده کنید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۵۳ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۵۳ پیوست

برای بوکمارک این نوشته

دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/2fw
سونیتا سراب‌پوردبیر پیوست آنلاین

  سال ۸۵ و با انتخاب رشته‌ دانشگاهی که نقشی در آن نداشتم وارد حوزه روزنامه‌نگاری شدم و حالا عاشق این کارم. ۱۲ سال است که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کار می‌کنم؛ ۸ سال از این مدت به کار در تحریریه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و ایران گذشت و با روزنامه‌های سرمایه، هم‌میهن، همشهری و اعتماد نیز همکاری داشتم. از سال ۹۷ مسیر فعالیتم تغییر کرد و در نهایت رسیدم به تحریریه پیوست.

  تمام مقالات

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  Back To Top
  ×Close search
  جستجو