skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دستورالعمل «ساماندهی خدمات میزبانی در فضای مجازی کشور» ابلاغ شد

۲۱ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طبق دستورالعمل «ساماندهی خدمات میزبانی در فضای مجازی کشور» ملزم شد تا داده‌های مرتبط با فضای میزبانی را به منظور پایش و ارزیابی موضوعی در چهارچوب قوانین و مقررات کشور در اختیار نهادهای قانونی متقاضی این داده‌ها قرار دهد.

به گزارش پیوست، دستورالعمل ساماندهی خدمات میزبانی در فضای مجازی کشور با هدف ساماندهی احراز هویت و تشکیل پایگاه شناسنامه اشخاص حقیقی و حقوقی متقاضیان فضای میزبانی در ابرها و مراکز داده داخلی ابلاغ شد. این دستورالعمل بخش اول و مربوط به احراز هویت متقاضیان خدمات مراکز داده، ابر و میزبانی است.

طبق این مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات باید ظرف مدت حداکثر ۳ ماه نسبت به تصویب اصول حاکم بر صدور پروانه و ضوابط فنی وکیفی مرتبط با احراز هویت ارائه دهندگان خدمات مراکز داده، ابر و میزبانی اقدام کند.

در این دستورالعمل باید شیوه احراز هویت متقاضیان فضای میزبانی و ابر و اقلام داده‌ای مورد نیاز برای تشکیل شناسنامه را مشخص کند و ملزم شود تا مشخصات خدمات مورد نظر متقاضی از قبیل نوع خدمت، دامنه مخاطبان و تعهدات زمینه برای فعالیت در چهارچوب تقاضا و دریافت مجوزهای مورد نیاز از تنظیم گران بخشی را در صورت لزوم اخذ کنند.

همچنین شیوه ارائه اطلاعات متقاضیان اعم از گزارش‌های دوره‌ای و موردی توسط ارائه دهندگان خدمات مراکز داده و ابر به وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات را مشخص کنند.

کلیه نهادهای قانونی و تنظیم گران بخشی مرتبط با این دستورالعمل مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندهی کل انتظامی ایران، وزارت اطلاعات، سازمان صدا و سیما موظفند براساس موریات‌های قانونی خود نسبت به پایش و ارزیابی فعالیت‌های زمینه و تطابق وضعیت داده‌های دریافتی از مراکز داده اقدام کرده و موارد مغایرت و تخلف از شرایط تعیین شده را به وزارت ارتباطات ارسال کنند.

وزارت ارتباطات نیز موظف است نسبت به بررسی و اعمال اثر تخلفات گزارش شده در رتبه‌بندی ارائه دهندگان خدمات مراکز داده، ابر و میزبانی واعمال جریمه‌های تعیین شده اقدام کند.

متن کامل دستورالعمل ساماندهی خدمات میزبانی در فضای مجازی کشور با هدف ساماندهی احراز هویت و تشکیل پایگاه شناسنامه اشخاص حقیقی و حقوقی متقاضیان فضای میزبانی در ابرها و مراکز داده داخلی

 

https://pvst.ir/h79

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو