skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقتصاد دیجیتال

تحریریه پیوست

احتمال تعطیلی مراکز داده غیراستاندارد دستگاه‌های دولتی

تحریریه پیوست

۶ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۹ دی ۱۴۰۲

دیتا سنتر

معاون سیاست‌گذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات ایران از احتمال تعطیلی مراکز داده نهادهای دولتی غیراستاندارد خبر داد. به گفته حامد منکرسی این مراکز اگر حداقل استانداردها را نداشته باشند و استانداردسازی لازم را انجام ندهند، تعطیل خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: وظیفه شناسایی و ارزیابی مراکز داده دستگاه‌های دولتی به سازمان فناوری اطلاعات ایران محول شده است تا ضمن ارزیابی و شناسایی مراکز داده دستگاه‌های دولتی در 5 فاز، از ارائه خدمات توسط مراکز داده غیرمجاز و غیراستاندارد جلوگیری شود.

منکرسی دررابطه با شرایط مراکز داده وابسته به نهادهای دولتی که استاندارد نیستند، بیان کرد: اگر مراکز داده‌ای را شناسایی کردیم که از استانداردهای در نظر گرفته شده، فاصله بسیاری دارند و امکان اصلاح برای آن‌ها وجود ندارد، راهکار جایگزین استفاده از زیرساخت یکپارچه ابر دولت است تا ضمن برخورداری از ضریب قابل توجهی از امنیت و پایداری؛ با تمرکز بیشتر بر افزایش کیفیت ، به ارائه خدمات خود بپردازند.

منکرسی در رابطه با پنجره ملی خدمات دولت هوشمند گفت: تا کنون بیش از ۹۸ درصد دستگاه‌های دولتی و حدود ۶۰ درصد خدمات آن‌ها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده‌اند که بنا به تکلیف قانونی این خدمات باید افزایش پیدا کند.
او افزود: با توجه به این که پنجره ملی خدمات دولت هوشمند دارای حدود ۲۸ میلیون کاربر ثبت شده است و از هر خانوار ایرانی یک نفر از خدمات این سامانه حتی در دورترین نقاط کشور استفاده می‌کند؛ ضرورت میزبانی و نگهداری از داده‌ها دستگاه‌های اجرایی در مراکز داده‌ای که دارای زیرساخت‌های قابل اعتماد، امن، حفاظت شده، پایدار و استاندارد هستند، دو چندان می‌شود.

https://pvst.ir/gj7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو