skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

درآمد ۴۰۰ میلیارد دلاری اپراتور‌ها از 5G در سال ۲۰۲۴

۲۷ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تحقیقات تازه‌‌ای از شرکت Juniper Research، یکی از شرکت‌های مهم تحقیقات در حوزه ارتباطات، نشان می‌دهد که اوپراتور‌های سراسر جهان با رشد سالانه ۳۲ درصدی به نسبت سال ۲۰۲۳ در سال جدید میلادی از شبکه‌های 5G تا ۴۰۰ میلیارد دلار درآمد خدماتی کسب می‌کنند.

به گزارش پیوست، براساس این گزارش با افزایش نرخ نفوذ 5G در بین مصرف‌کنندگان، اوپراتور‌ها باید برای بهره‌برداری بیشتر از شبکه‌های خود، خدماتی را برای کاربران تجاری IoT (اینترنت اشیا) در نظر بگیرند. این دسته از کاربران معمولا بیشترین هزینه‌کرد را در بین مشترکان شبکه دارند.

این تحقیقات دو فناوری نوپای 5G را کلید بهره‌برداری اوپراتور‌ها از کاربران پرخرج IoT می‌داند:

  • 5G Advanced یا 5G پیشرفته که با بهبود عملکرد و کاهش مصرف انرژی در کنار استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در لایه اصلی، بهترین تجربه نسل پنجم ارتباطات را ارائه می‌کند.
  • 5G RedCap (Reduced Capacity) یا نسل پنجمی که ظرفیت آن کاهش یافته برای بسیاری از اپلیکیشن‌های IoT مناسب است و با تاکید کمتری بر کاهش لتنسی یا تاخیر، بهره‌وری و امنیت را با هزینه کمتر افزایش می‌دهد.

طبق تحقیقات Juniper، اوپراتورها به لطف 5G Advanced و 5G RedCap می‌توانند خدماتی مثل پوشش گسترده، افزایش بهره‌وری شبکه و بهبود بازدهی باتری را برای کاربران تجاری فراهم کنند.

جذب کاربران پرخرج تجاری کلید رشد 5G است

طبق پیش‌بینی محققان، مزایای 5G advanced و RedCap در رشد بخش‌های مختلف اینترت اشیا از جمله در حوزه پهن‌باند همراه و خودروها نقش کلیدی دارد. براساس این گزارش، تا سال ۲۰۲۱۸ بیش از ۳۶۰ میلیون دستگاه اینترنت اشیا 5G خواهم داشت که رشد قابل توجهی را به نسبت ۳۵ میلیون دستگاه سال ۲۰۲۴ نشان می‌دهد.

این گزارش همچنین دسترسی ثابت بی‌سیم یا FWA را مهمترین بخش برای بهره‌برداری از این خدمات می‌داند که حجم بالایی از ترافیک را به خود اختصاص می‌دهد.

سیستم دسترسی ثابت بی‌سیم از شبکه‌های سلولی برای ارائه اینترنت، آنهم عمدتا از طریق وای‌فای، به دیگر دستگاه‌ها استفاده می‌کند.

سم بارکر، یکی از نگارندگان این گزارش می‌گوید: «FWA همواره یکی از خدمات کلیدی برای درآمدزایی از شبکه 5G بوده اما اوپراتور‌ها با ظهور 5G Advanced و 5G RedCap می‌توانند شرایطی مشابه ارائه دهندگان اینترنت ثابت را در اختیار مشترکان خود بگذارند. اوپراتور‌ها باید برای ترویج راه‌حل‌های FWA، از روابط فعلی خود با مصرف‌کننده استفاده کنند.»

 

https://pvst.ir/gz5

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو