skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

۲۲ میلیون مشترک موبایلی، پوشش ۹۷ درصدی 5G و ۳.۸ میلیون پهن‌باند در امارات

۱۳ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

گزارشی از اداره رگولاتوری ارتباطات و دولت دیجیتال امارات متحده عربی (TDRA) نشان می‌دهد که‌ این کشور با بیش از ۲۲ میلیون مشترک موبایلی و حدود ۴ میلیون مشترک اینترنت پهن‌باند به یکی از پیشتازان پهنه جهان دیجیتال تبدیل شده است.

به گزارش پیوست، آمار ارائه شده نشان می‌دهد که علاوه بر افزایش مشترکان موبایل و اینترنت، طرح‌های مهم تحول دیجیتال این کشور نیز رشد چشمگیری را تجربه کرده‌اند. از جمله این طرح‌ها می‌توان به افزایش کاربران طرح UAE Pass تا ۶.۸۴ میلیون نفر اشاره کرد.

کاربران از طریق این طرح می‌توانند به ۱۵ هزار خدمت دیجیتالی از ۲۳۲ ارائه‌دهنده دسترسی پیدا کنند. پلتفرم «UAE Verify» نیز تا زمان انتشار این گزارش بیش از ۶ میلیون و ۹۹۷ هزار مستند را پردازش کرده و بازارگاه API نیز بیشتر از یک میلیون و ۲۷۳ هزار تراکنش را به ثبت رسانده است.

توسعه زیرساخت و سیستم‌های پشتیبان

شبکه دیجیتال فدرال (FEDnet) امارات که یکی از زیرساخت‌های مهم دیجیتال کشور به حساب می‌آید حالا میزبان ۵ هزار و ۷۶ سرور مجازی است، از ۴۰ نهاد با درگاه اینترنت مناسب پشتیبانی می‌کند و زیرساخت ابری را در اختیار ۴۶ نهاد مختلف قرار داده است.

آکادمی مجازی TDRA نیز حالا بیش از ۳۴ هزار ثبت نام داشته و ۱۸۰ دوره آموزشی مختلف را در حوزه‌های متنوع ارائه می‌کند.

ماجد سلطان المصار، رئیس TDRA، با تاکید بر اهمیت دیجیتال‌سازی می‌گوید همکاری آژانس‌های دولتی این کشور باید در راستای برنامه ۲۰۳۱ امارات انجام گیرد. به گفته او آینده اقتصادی و تحقق مفاهیم شهر دیجیتال به وضوح به دیجیتال‌سازی بستگی دارد.

رکورد‌شکنی در بخش ارتباطات

امارات به عنوان میزبان یکی از سریع‌ترین شبکه‌های 5G جهان حالا پوشش این شبکه را به ۹۷.۰۳ درصد رسانده است و در چندین منطقه نیز پوشش ۱۰۰ درصدی شبکه موبایل را مشاهده می‌کنیم. با توجه به این آمار و ارقام امارات همچنان از لحاظ نرخ کاربران اینترنت، مشترکان پهن‌باند موبایل و پوشش شبکه موبایلی پیشتازی منطقه را در اختیار دارد. همچنین براساس داده‌های شورای FTTH اروپا، این کشور با نرخ ۹۷ درصدی، بهترین وضعیت را از لحاظ نرخ پوشش فیبر به خانه (FTTH) در اختیار دارد.

این کشور ثروتمند حاشیه خلیج فارس طی سالیان دراز به جایگاه خوبی در شاخص‌های مختلف دیجیتال دست یافته است. براساس آمار امارات پنجمین رده را در شاخص بین‌المللی امنیت سایبری (GCI)، رده نهم را در شاخص زیرساخت ارتباطات (TII)، دوازدهم در شاخص خدمت آنلاین (OSI)، سیزدهم در شاخص توسعه دولت دیجیتال (EGDI)، هجدهم در شاخص مشارکت دیجیتال و بیستم را در شاخص آمادگی هوش مصنوعی دولتی در اختیار دارد.

چنین آماری نشانگر تعهد امارات به پیشبرد دانش و ثروت اجتماعی در مسیری همسو با استاندارد‌های جهانی است که این کشور کوچک را در جایگاه یکی از پیشتازان دیجیتال جهان قرار داده است.

https://pvst.ir/guy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو