skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس اکسنچر می‌گوید بیشتر شرکت‌ها برای هوش مصنوعی آماده نیستند

۳۰ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

مدیرعامل شرکت مشاور اکسنچر معتقد است بیشتر شرکت‌ها برای استفاده گسترده از هوش مصنوعی مولد آماده نیستند و زیرساخت داده کافی یا کنترل لازم برای تضمین امنیت این تکنولوژی را ندارند.

به گزارش پیوست به نقل از فایننشال تایمز، جولی سوییت روز سه شنبه در مصاحبه خود گفت داغ‌ترین تکنولوژی سال ۲۰۲۳ همچنان در بیشتر شرکت‌ها در فاز آزمایشی است و ابهامات کلان اقتصادی باعث شده است تا آنها عمدتا مخارج IT را متوقف کنند.

اکسنچر در سه ماهه منتهی به نوامبر جهش بزرگ دیگری را برای درآمد پروژه‌های هوش مصنوعی مولد گزارش کرده است که از ۳۰۰ میلیون دلار در شش ماه گذشته به ۴۵۰ میلیون دلار رسیده‌اند. با این حال این مبلغ همچنان کسر کوچکی از درآمد ۶۴ میلیارد دلاری اکسنچر در سال است.

سوییت می‌گوید، مدیران شرکتی به استفاده از این تکنولوژی برای درک بهتر داده‌های سازمان یا خودکارسازی خدمات مشتریان علاقه دارند اما «مساله‌ای که جلودار آنها شده این است که… بیشتر شرکت‌ها توانمندی‌های داده بالغی ندارند و اگر از داده‌های خودتان استفاده نکنید، نمی‌توانید از هوش مصنوعی استفاده کنید. با این حال، انتظار داریم که در سه تا پنج سال آینده این موضوع به بخش بزرگی از کسب‌وکار ما تبدیل شود.»

اکسنچر و دیگر گروه‌های مشاوره میلیارد‌ها دلار، از جمله برای استخدام و آموزش کارکنان، روی هوش مصنوعی مولد سرمایه‌گذاری کرده‌اند به این امید که تکنولوژی را در اختیار مشتریان خود در سراسر جهان قرار دهند.

سوییت می‌گوید مدیران در استفاده از این تکنولوژی «محتاط» هستند و نگرانی‌هایی مثل محافظت از اطلاعات مالکیتی و داده‌های مشتریان و سوالاتی مثل دقت خروجی مدل‌های هوش مصنوعی مولد، جلودار آنها است.

به گفته او: «ما هنوز در مرحله‌ای هستیم که بیشتر مدیران عامل، در پاسخ به این سوال که آیا شخصی در سازمان‌ آنها می‌تواند محل استفاده از هوش مصنوعی، خطرات آن و نحوه جلوگیری از آن‌ها را مشخص کند، پاسخ منفی می‌دهند.»

«بین گفتن این موضوع که به هوش مصنوعی مسئولانه متعهد هستیم و وجود برنامه‌هایی که آن را در عمل محقق می‌کند شکافی وجود دارد. خبر خوب اینکه مردم سعی ندارند از روی این شکاف بپرند. آنها در عرضه محتاط هستند و درنتیجه این کار در کوتاه مدت برخی از فرصت‌های توسعه را محدود می‌کند.»

به گفته سوییت این احتیاط شرکتی باید ترس از اینکه توسعه هوش مصنوعی جلوتر از کنترل انسانی را برطرف کند، مساله‌ای که در بین فناوران به موضوع مهمی تبدیل شده است. هیات مدیره بخش خیریه اوپن‌ای‌آی ماه گذشته و پس از یک تنش داخلی سم آلتمن، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت، را اخراج کرد و تنها پنج روز بعد آلتمن به جایگاه خود بازگشت. همین مساله سوالاتی را درمورد نحوه مدیریت اوپن‌ای‌آی پدید آورده است.

اکسنچر از طریق همکاری با مایکروسافت، ابزارهای هوش مصنوعی مولد خود را بر پایه تکنولوژی اوپن‌ای‌آی عرضه می‌کند و مشتریان این شرکت می‌توانند ابزارها را براساس داده‌های خود شخصی‌سازی کنند.

سوییت در مصاحبه خود با فایننشال تایمزی گفت: «اطمینان از درستی حاکمیت اوپن‌ای‌آی از وظایف من نیست. اوپن‌ای‌آی یا هر مدل بنیادی دیگری، کار ما درک مدل، درک خطرات و کمک به مشتریان برای بهره‌برداری از مدل‌ها در عین مدیریت خطرات است.» او می‌گوید از میزان شفافیتی که درمورد نحوه عملکرد مدل‌ها وجود دارد راضی است.

به گفته سوییت، حوزه‌هایی که استفاده از هوش مصنوعی مولد در پیشرفته‌ترین حالت است عبارتند از مدیریت دانش شرکتی، همچون استفاده داده‌های داخلی برای شناسایی کلاهبرداری در یک بانک یا معامله کالا در یک شرکت انرژی. همچنین مشتریان بیش از پیش این تکنولوژی را برای خطوط کمک به مشتریان یا چت‌بات‌ها استفاده می‌کنند، البته با نظارت انسانی بر خروجی کار.

اکسنچر بیش از ۷۵۰ هزار کارمند در ۱۲۰ کشور جهان دارد و کارهایی مثل مشاوره IT و استراتژی تجاری و برون‌سپاری مراکز خدمات مشتریان را برعهده می‌گیرد. سهام این شرکت در سال جاری ۲۸ درصد رشد کرده است اما هنوز با اوج سال ۲۰۲۱ خود فاصله کرد. در آن سال شرکت‌های متعدد برای ارتقای تکنولوژی خود در دوران پاندمی به اکسنچر هجوم آوردند.

ضعف مشتریان این شرکت در صنعت تکنولوژی باعث کاهش رشد اکسنچر در یک سال گذشته شده است و سوییت در میانه طرح کاهش هزینه‌ای است که ۱۹ هزار فرصت شغلی را نابود می‌کند.

اکسنچر روز سه‌شنبه اعلام کرد که فروش بخش انگلستان این شرکت به طور ویژه ضعیف‌تر از انتظارات بوده است و با توجه به کاهش تقاضا در بخش بانکداری، یافتن مشتریان جدید دشوار است.

سوییت می‌گوید مشتریان همچنان به قرارداد‌هایی علاقه دارند که هزینه آنها را کاهش دهد، به ویژه آنهایی که حوزه IT را شامل می‌شوند و به رشد شرکت در بلندمدت کمک می‌کنند. با این حال، ابهامات اقتصاد کلان و ژئوپلیتیک به مانع مهمی بدل شده‌اند.

او گفت: «هیچ مشتری اینطور نمی‌گوید که می‌خواهد کمتر روی تکنولوژی هزینه کند. بیشتر مدیرعامل‌ها اگر بتوانند بیشتر هزینه می‌کنند. اقتصاد کلان یک چالش جدی است. چشم‌انداز‌های مثبت زیادی در سراسر جهان دیده نمی‌شود. مدیرعامل‌ها می‌گویند سال ۲۰۲۴ فوق‌العاده خواهد بود و این مساله روند مخارج را تغییر می‌دهد.»

https://pvst.ir/gpy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو