skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دلیل اخراج سم آلتمن: گزارش یک کشف خطرناک

۲ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

خبرگزاری رویترز در گزارشی اختصاصی به نقل از دو فرد مطلع که نخواستند نامشان فاش شود می‌گوید هیات مدیره اوپن‌ای‌آی پیش از اخراج سم آلتمن نامه‌ای از پژوهشگران شرکت مبنی بر یک جهش بزرگ و خطرناک در تکنولوژی هوش مصنوعی دریافت کرده است.

به گزارش پیوست، کارکنان بخش تحقیقات اوپن‌ای‌آی در این نامه به هیات مدیره هشدار داده‌اند که این جهش جدید ممکن است به تهدیدی برای بشریت بدل شود.

آلتمن که حالا مجددا به عنوان مدیرعامل شرکت منصوب شده و برای مدت کوتاهی به تیم هوش مصنوعی مایکروسافت پیوست پیش از این هم به انتظارش برای دریافت سرمایه‌ بیشتر از مایکروسافت در مسیر خلق هوش مصنوعی عمومی (AGI) اشاره کرده است. از نگاه اوپن‌ای‌آی این تکنولوژی هوشمندتر از انسان است و بسیاری از فعالان تکنولوژی درمورد لزوم چنین جهشی و خطرات ناشی از آن هشدار داده‌اند.

با این وجود آلتمن روز گذشته و پس از تهدید تعداد زیادی از کارکنان به ترک شرکت مجددا به عنوان مدیرعامل منصوب شد و تقریبا تمامی اعضای هیات مدیره سابق نیز از این شرکت اخراج شده‌اند.

به گفته یکی از منابع، میرا موراتی، مدیر ارشد سابق تکنولوژی اوپن‌ای‌آی که برای مدت کوتاهی به عنوان مدیرعامل موقت منصوب شد، از این کشف جدید به عنوان Q* (کیو استار) یاد کرده و به کارکنان اطلاع داده که اقدامات هیات مدیره درنتیجه نگرانی‌های مطرح شده در نامه پیرامون پیشرفت اخیر بوده است.

یکی از افراد مطلع معتقد است که سازنده ChatGPT در رابطه با کیو استار پیشرفت مهمی داشته و به نظر هوش ماورایی یا فراتر از انسان یک گام به واقعیت نزدیک‌تر شده است.

به نظر این مدل توانسته یک سری مساله‌های خاص ریاضی را حل کند و همین مساله باعث شده تا محققان نسبت به موفقیت کیو استار خوشبین‌تر شوند.

https://pvst.ir/ggy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو