skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ظرفیت ChatGPT Plus تکمیل شده و فعلا امکان‌ ثبت‌نام جدید وجود ندارد

۲۴ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سم آلتمن، مدیرعامل اوپن‌ای‌آی، در اکس (توییتر سابق) گفت به دلیل استقبال بی سابقه از اشتراک ChatGPT Plus، شرکت برای مدتی ثبت‌های جدید را متوقف می‌کند.

به گزارش پیوست، سطح پولی ChatGPT که امکان استفاده از ابزارهای توسعه دهنده را برای کاربران فراهم می‌کند به تازگی با استقبال بی‌سابقه‌ای مواجه شده و به نظر همین مساله ظرفیت آن را به حداکثر رسانده است.

به گفته آلتمن پس از اولین رویداد توسعه‌دهندگان اوپن‌ای‌آی که شرکت در آن از ابزار GPTساز و بازارگاه هوش مصنوعی خود رونمایی کرد، میزان استفاده از ظرفیت موجود در شرکت فراتر رفته و درنتیجه در راستای تضمین تجربه کاربران، ثبت‌نام‌های جدید برای مدتی متوقف می‌شوند.

این در حالی است که چت‌بات محبوب اوپن‌ای‌آی هفته گذشته و در پی یک حمله DDoS برای مدتی کوتاه از دسترس خارج شد و با اینکه شرکت ابتدا این قطعی را به استقبال کاربران نسبت داد، اما چندی بعد آن را نتیجه یک حمله سایبری عنوان کرد و مشکل پس از حدود یک ساعت برطرف شد.

اما به نظر می‌رسد که استقبال بالای کاربران نیز باعث شلوغی بیش از حد این خدمت شده و حالا برای جلوگیری از تجربه ناخوشایند،‌ برای مدتی ثبت‌نام‌های جدید متوقف می‌شوند.

براساس پست آلتمن در اکس، شما می‌توانید برای این سرویس ثبت نام کنید اما به جای تکمیل آن در یک صف انتظار قرار می‌گیرد و زمانی که روند عادی از سر گرفته شود، این موضوع به شما اطلاع داده خواهد شد.

اوپن‌ای‌آی با عرضه ابزارهای توسعه دهنده و ایجاد یک بازارگاه، چیزی شبیه به اپ‌استور برای هوش مصنوعی، در تلاش است تا خود را به مرجع اصلی AI تبدیل کند و برای پیشبرد این بخش، به حجم بالایی از قدرت رایانشی نیاز دارد. آلتمن به تازگی در مصاحبه‌ای با فایننشال تایمز اعلام کرده است که در انتظار سرمایه‌گذاری بیشتر مایکروسافت و توسعه قدرت رایانشی شرکت است.

https://pvst.ir/gee

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو