skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اوپن‌ای‌آی به کارکنان گوگل پیشنهاد‌های چند میلیون دلاری داده است

۲۳ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

این شرکت هوش مصنوعی در تلاش است تا با پرداخت‌های چند میلیون دلاری و منابعی مثل چیپ‌های قدرتمند، محققان ارشد گوگل را جذب خود کند.

به گزارش پیوست، اوپن‌ای‌آی به عنوان پیشتاز هوش مصنوعی که در حال تلاش برای توسعه مدل زبانی جدید GPT-5 و افزایش قدرت رایانشی است، برای جذب محققان ارشد گوگل تلاش کرده است.

سم آلتمن در مصاحبه‌ جدیدی با فایننشال تایمز نیز به رویکرد متفاوت تحقیقات گوگل و اوپن‌ای‌آی اشاره کرده و معتقد است برای رسیدن به هوش مصنوعی عمومی (AGI)، باید راهکار متفاوتی از روش‌های رایج و آنهایی که گوگل دیپ‌مایند برروی آن کار می‌کند را بررسی کرد و تکه گم شده این پازل را باید در روش‌های متفاوت جستجو کرد.

گزارش ماه گذشته بلومبرگ نشان مدعی شده که این شرکت هوش مصنوعی همچنین به دنبال فروش سهام به کارکنان است و در صورت موفقیت این طرح حدود ۸۶ میلیارد دلار ارزش‌گذاری می‌شود.

به نقل از بیزنس‌اینسایدر، بسته‌های پاداش کارکنان به صورت سهام ارائه می‌شود و اگر محققان ارشد گوگل با پیوستن با این شرکت موافقت کنند، پاداشی معادل ۵ تا ۱۰ میلیون دلار دریافت می‌کنند.

طبق آخرین دور فروش سهام اوپن‌ای‌آی در ماه آوریل،‌ ارزش این شرکت بین ۲۷ تا ۲۹ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

سم‌ آلتمن و شرکتش در گذشته نیز استعداد‌هایی در حوزه توسعه چت‌بات را با موفقیت از گوگل و متا جذب خود کرده است. در پستی که اوپن‌ای‌آی نوامبر سال گذشته پس از عرضه ChatGPT منتشر کرد، از پنج محقق سابق گوگل تقدیر شده است.

اوپن‌ای‌آی حداقل ۹۳ نفر از کارکنان سابق گوگل و متا را به استخدام در آورده است. براساس داده‌هایی که ماه فوریه منتشر شده است، این شرکت حدود ۵۹ کارمند سابق گوگل و ۳۴ کارمند متا را به استخدام خود دارد.

درخواست همکاری یک مهندس تحقیقات برای تیم superalignment شرکت اوپن‌ای‌آی نشان می‌دهد که حقوق این کارمندان چیزی بین ۲۴۵ تا ۴۵۰ هزار دلار در سال است و با مزایا و «پاداش سهامی چشمگیر» همراه است.

جن لیکی، رئیس این تیم که برروی همسویی سیستم‌های هوش مصنوعی با منافع انسان تمرکز دارد، در ماه آگوست اعلام کرد این تیم به دنبال استخدام چند مهندس تحقیقات، پژوهشگر و مدیر است.

لیکی با حضور در یکی از پادکست‌های معروف اعلام کرد که شرکت به دنبال کارکنانی با تخصص بالا برای افزایش امنیت هوش مصنوعی است که تفکر منتقدانه، درک از یادگیری ماشینی و کدنویسی داشته باشند.

https://pvst.ir/ge7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو