skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پلاس

سینا حسن‌زاده نویسنده میهمان

عرضه جهانی کامپیوتر سال آینده افزایش می‌یابد

سینا حسن‌زاده
نویسنده میهمان

۱ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۹ آذر ۱۴۰۲

عرضه جهانی کامپیوتر در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل، ۹درصد کاهش یافته‌؛ که نتیجه کمر خم‌کردن ادامه‌دار بازار زیر بار کاهش تقاضا به‌خاطر آهستگی خریدهای مصرف‌کننده و سازمانی است.

به گزارش پیوست، با وجود این شرایط، بازار جهانی برای دومین سه ماهه متوالی در سال ۲۰۲۳ شاهد افزایش عرضه کامپیوتر بوده که بیشتر آن مدیون تغییرات فصلی متوسط است.همچنان معتقدیم که بازار کامپیوترها به بدترین نقطه خود رسیده و انتظار داریم در چند ماه آینده با عرضه چند محصول جدید، خصوصا مدل‌های مجهز به هوش مصنوعی، بازیابی ملایمی در میزان عرضه خود داشته باشد.

انتظار برای افزایش عرضه کامپیوتر در سال آینده

عرضه جهانی کامپیوترهای لنوو در سه ماهه سوم ۲۰۲۳، کاهشی یک میلیونی را نسبت به سال قبل تجربه کرد که عملکرد بهتری از بیشتر تولیدکنندگان، غیر از اچ‌پی، را نشان می‌دهد. شرکت اچ‌پی نسبت به سال قبل توانست رشدی تقریبا یک میلیونی در عرضه را تجربه کند که بیشتر به‌خاطر تقاضای مصرفی و آموزشی قوی این برند بود. در همین حال، دیگر فروشندگان سطح یک بازار رایانه‌های شخصی مانند اپل، ایسوس و دل هنوز به‌دنبال راهی برای عرضه بیشتر هستند. در حال حاضر فضا به سوی ورود به اولین چرخه جایگزینی پس از کووید-۱۹ است که با لحظه اوج دستگاه‌های مجهز به هوش مصنوعی یعنی شروع سال ۲۰۲۴ همراه شده‌ است.

میزان عرضه جهانی رایانه

کامپیوترهای هوش مصنوعی، موج دیگری از رشد در راه است

تولیدکنندگان کامپیوتر شخصی در ماه‌های قبلی سخت در حال کار روی مشکلات موجودی کالا بودند و دوران سختی را به جست‌وجوی موتور رشد جدید برای کسب‌وکار کامپیوتری خود گذراندند. از این لحاظ، کامپیوترهای هوش مصنوعی محصول بزرگ بعدی لقب گرفته‌ و به احتمال زیاد، موج بعدی برگشت عرضه را در سال ۲۰۲۴ رقم می‌زنند.

از کامپیوترهای هوش مصنوعی انتظار می‌رود نرخ رشد ترکیبی سالانه ۵۰ درصدی را در ۱۰ سال از ۲۰۲۰ به بعد داشته باشند و پس از سال ۲۰۲۶ ، با نرخ نفوذ بیش از ۵۰ درصد بر بازار رایانه‌ها حکمرانی کنند. اینتل، کوالکام و دیگر سازندگان پردازنده همکاری نزدیکی با تولیدکنندگان کامپیوتر شخصی دارند تا نسل بعدی مدل‌های رایانه را رقم بزنند. انتظار می‌رود پس از سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳، شاهد عرضه محصولات جدیدی باشیم و فصل تازه‌ای در صنعت کامپیوترهای شخصی رقم بخورد.

آماری درباره عرضه رایانه

بازگشت عرضه سالانه رایانه‌های شخصی به سطح قبل از کووید-۱۹

ما انتظار داریم حجم عرضه بازار جهانی کامپیوترهای شخصی در سال بعد با کمک جایگزینی ویندوز ۱۱، موج بعدی رایانه‌های arm و کامپیوترهای مجهز به هوش مصنوعی، به سطح پیش از کووید-۱۹ برسد. گرچه ممکن است که از کامپیوترهای هوش مصنوعی در آغاز کار استقبالی نشود. با این‌حال، با ارائه برنامه‌های بیشتر، کامپیوترهای هوش مصنوعی نیز در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ افزایشی را در میزان فروش خواهند داشت.

https://pvst.ir/gpu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو