skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدل هوش مصنوعی xAI با نام Grok عرضه می‌شود xAI استارت‌آپ هوش مصنوعی ایلان ماسک

۱۳ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

استارت‌آپ هوش مصنوعی ایلان ماسک، xAI، ابزاری شبیه به ChatGPT را در اختیار کاربران می‌گذارد. پس از توییت روز جمعه ماسک درمورد عرضه این ابزار، حالا Grok وارد فاز آزمایشی شده و به گفته ماسک پس از اتمام مراحل آزمایش در اختیار مشترکان پریمیوم پلاس اکس قرار می‌گیرد.

به گزارش پیوست، براساس توییت ایلان ماسک Grok در لحظه به اطلاعات پلتفرم اکس دسترسی داشته و درنتیجه از برتری بالایی نسبت به دیگر مدل‌ها برخوردار است.

گفتنی است که چت‌بات ChatGPT در حال حاضر امکان مرور اینترنت و دسترسی به اطلاعات لحظه‌ای وب را داشته و می‌تواند داده‌های فوری مربوط به موضوعات خاص را بررسی کند.

به گفته ماسک این ابزار پاسخ خود را با چاشنی شوخی ارائه می‌کند که نمونه‌ آن در اسکرین‌شات منتشر شده از Grok دیده می‌شود. توییت او همچنین نشان می‌دهد که Grok از پاسخ به سوالاتی که ماهیت حساس دارند مثل «راهنمای گام به گام تولید کوکائین» خود داری می‌کند و با شوخی از آن طفره می‌رود.

مالک اکس روز جمعه در توییت دیگری از عرضه اولین مدل هوش مصنوعی xAI به گروهی منتخب از کاربران خبر داد اما به نظر پس از دوره آزمایشی کاربران پریمیوم پلاس، اشتراک جدید ۱۶ دلاری در اکس، می‌توانند از این ابزار استفاده کنند.

اطلاعات چندانی از Grok در دست نیست اما به گفته تک‌کرانج، لری الیسون، هم‌بنیان‌گذار شرکت اوراکل که خود را دوست ماسک می‌داند گفت قراردادی برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی xAI در ابر این شرکت را به امضا رسانده است. با این حال شرکت xAI هنوز هیچ جزئیاتی از اطلاعات این مدل‌های هوش مصنوعی ارائه نکرده است.

ماسک در جاه جولای از راه‌اندازی شرکت xAI با هدف «درک ماهیت واقعی جهان» خبر داد و تیمی از کارکنان قدیمی شرکت DeepMind، اوپن‌ای‌آی، گوگل ریسرچ،‌ مایکروسافت ریسرچ، تسلا و دانشگاه تورنتو نیز در جمع بنیان‌گذار این شرکت به چشم می‌خورند.

https://pvst.ir/gbg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو