skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک اولین ابزار خود را در اختیار کاربران می‌گذارد

۱۲ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شرکت xAI که در حوزه هوش مصنوعی و به عنوان رقیبی برای اوپن‌ای‌آی و گوگل آغاز به کار کرد فردا اولین هوش مصنوعی خود را در اختیار گروه منتخبی از کاربران می‌گذارد.

به گزارش پیوست، ماسک که این شرکت را در ماه مارس در ایالت نوادای آمریکا به ثبت رسانده بود با خرید تعداد زیادی از پردازنده‌های گرافیکی هوش مصنوعی قصد دارد به قطب سوم رقابت این صنعت تبدیل شود.

گفتنی است از زمان راه‌اندازی xAI تا به امروز دوقطبی قدرت اوپن‌ای‌آی و گوگل تا حدی توسط شرکت آنتروپیک نیز شکسته شده اما ثروتمندترین فرد جهان با توجه به نفوذ بالایی که در بخش زیادی از مخاطبان تکنولوژی دارد می‌تواند به بازیگری ارزشمند در این عرصه بدل شود.

ماسک ساعتی پیش در توییتی اعلام که روز آینده xAI اولین هوش مصنوعی خود را در اختیار گروه منتخبی از کاربران قرار می‌دهد. این شرکت را تیمی از فعالان خوش‌آوازه صنعت تکنولوژی به همراه ایلان ماسک راه‌اندازی کرده‌‌اند و ارتباط نزدیکی بین xAI و دیگر شرکت‌های ایلان ماسک از جمله تسلا، اسپیس‌اکس و شبکه اجتماعی اکس نیز به چشم می‌خورد.

مالک شبکه اجتماعی اکس که پیش از این در جلسه داخلی اکس به ادغام هوش مصنوعی و استفاده از آن در این پلتفرم اشاره کرده بود در توییت دیگری گفت قابلیت نمایش پست‌های مشابه با استفاده از AI نیز به زودی به اکس اضافه می‌شود.

ماسک در جلسه خود با کارکنان اکس از لزوم استفاده از این تکنولوژی در بخش‌های مختلف پلتفرم و بهبود عملکرد بخش جستجو و پیشنهاد محتوا گفته بود.

https://pvst.ir/gbc

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو