skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

افزونه‌های گوگل درایو، جیمیل، یوتیوب و نقشه به بارد اضافه شد

۲۸ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

طبق اعلام گوگل،‌ چند قابلیت جدید به چت‌بات هوش مصنوعی این شرکت اضافه می‌شود. بارد حالا افزونه‌های مرورگری برای اپلیکیشن‌های گوگل دارد و می‌تواند داده‌هایی را به مکالمه وارد کند. این افزونه‌ها مختص یوتیوب، گوگل فلایت، گوگل مپ، گوگل درایو، گوگل داکس و جیمیل است و در صورت اجازه شما به داده‌های این خدمات دسترسی خواهد داشت.

به گزارش پیوست به نقل از مشبل، گوگل همچنین از یک قابلیت جدیدی برای بارد رونمایی کرده که کاربران از طریق آن می‌توانند پاسخ‌های بارد را بررسی کنند. با استفاده از این قابلیت که در حال حاضر تنها برای زبان انگلیسی فعال شده، کاربر با کلیک روی آیکون «G» در کنار جواب‌های بارد می‌تواند یک بخش از پاسخ بارد را هایلایت کرده و با «یافتن محتوای مشابه یا مخالف»، به اطلاعات تکمیلی دسترسی پیدا کند. گوگل می‌گوید لینک‌های ارائه شده در این بخش از نتایج جستجو در گوگل هستند و لزوما با منابع پاسخ بارد ارتباطی ندارند. درنتیجه روند کار بارد همچنان پنهان است.

صفحه افزونه‌های گوگل بارد

بارد به عنوان رقیب ChatGPT شروع سختی داشت. در همان ابتدای عرضه در ماه فوریه، یک پاسخ اشتباه در ویدیو تبلیغاتی منتشر شد. اطلاعات درز کرده از شرکت نیز نشان می‌دهد همانطور که بسیاری اعتقاد داشتند، گوگل با عجله و در واکنش به اوپن‌ای‌آی (سازنده ChatGPT) دست به کار شده است. اما از آن زمان تا به امروز بارد پیشرفت قابل توجهی داشته است. این چت‌بات حالا از مدل پیشرفته PaLM2 با سرعت بیشتر استفاده می‌کند و پاسخ‌های قابل شخصی سازی داشته و عملکرد بهتری در تولید کد دارد.

اما مدل‌های بزرگ زبانی به دلیل دسترسی و پردازش حجم زیادی اطلاعات، عملکرد خوبی در مکالمه و تولید متن دارند. دسترسی به اطلاعات موجود در اینترنت و وجود داده‌های شخصی البته باعث نگرانی‌های شده است. در ماه جولای از شرکت گوگل به دلیل استفاده از داده‌های شخصی برای آموزش بارد شکایت شد. گوگل در ماه جولای به گونه‌ای سیاست حریم خصوصی خود را به‌روزرسانی کرده بود که براساس آن مدل‌های زبانی را می‌توان براساس تمام داده‌های عمومی آموزش داد. این در حالی است که حتی خود گوگل هم به کارمندان خود هشدار داده تا در استفاده از چت‌بات‌ها به دلیل احتمال درز اطلاعات، ‌احتیاط کنند.

به گفته گوگل، هنگام استفاده از افزونه‌های جیمیل،‌ داکس یا درایو، بارد برای اتصال به این اپلیکیشن‌ها از شما اجازه می‌گیرد. شما می‌توانید هرزمان که می‌خواهید ارتباط آنها را قطع کنید. بعلاوه، محتوای شخصی شما برای آموزش بارد استفاده نمی‌شود. همچنین هیچ انسانی به این داده‌ها دسترسی نداشته و از آن برای تبلیغات استفاده نخواهد شد.

با استفاده از افزون یوتیوب،‌ اگر از بارد بخواهید تا یک سخنرانی برایتان بنویسد، ویدیویی نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد. با استفاده از افزونه مپ نیز می‌توانید اطلاعات مکانی و برآورد سفر را برای ایده‌های تحقیقاتی در اختیار بارد قرار دهید. افزونه‌های جیمیل، داکس و درایو هم اطلاعات شما را از ایمیل‌ یا نوت‌ها گرفته و به نوشتن متن یا جستجوی اطلاعات مربوطه کمک می‌کنند.

https://pvst.ir/fy0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو