skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هوش مصنوعی ادوبی به فتوشاپ می‌آید

۲ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

هوش مصنوعی مولد شرکت ادوبی از نیمه دوم سال ۲۰۲۳ به نرم‌افزار محبوب فتوشاپ اضافه می‌شود. با استفاده از این ابزار که جنریتیو فیل (Generative Fill) نام دارد و از مولد تصویر فایرفلای (Firefly) استفاده می‌کند، می‌توانید تصاویر را به راحتی گسترش دهید و یا با استفاده از دستور‌های متنی اشیا را حذف و اضافه کنید.

به گزارش پیوست، این ابزار یکی از اولین اپلیکیشن‌های Creative Cloud ادوبی است که از امروز به صورت آزمایشی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد اما برای عرضه کامل آن باید تا نیمه دوم امسال منتظر باشیم.

به نقل از وبسایت ورج، جنریتیو فیل به عنوان یک ابزار معمولی فتوشاپ و روی هرکدام از لایه‌های تصویر کار می‌کند. هنگام استفاده از این ابزار برای گسترش حاشیه‌ها (که به آن برون‌نگاری گفته می‌شود) یا تولید اشیا جدید، سه گزینه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

برای برون‌نگاری می‌توانید صفحه دستور را خالی بگذارید که در این صورت سیستم به تشخیص خود تصویر را توسعه می‌دهد اما برای نتیجه بهتر خوب است کمی هوش مصنوعی را راهنمایی کنید. این ابزار درواقع چیزی شبیه به قابلیت Content-Aware Fill است که اختیارات بیشتری به کاربر می‌دهد.

ورج می‌گوید در عین حرت‌انگیز بودن این قابلیت، مولد تصویر هنوز جای کار دارد و تصاویر برخی از اشیا مثل خودروها را به شکل طبیعی ارائه نمی‌کند اما در پر کردن پس زمینه و جاهای خالی فوق‌العاده است.

نمونه‌ای از گسترش تصویر و خلق اشیا با جنریتیو فیل (Generative Fill)

البته که متخصصان و طراحان حرفه‌ای پیش از این هم به استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی خو گرفته‌اند اما ورود چنین ابزاری به فتوشاپ طیف وسیعی از مخاطبان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

جدای از عملکرد، یکی دیگر از ویژگی‌های مهم فایرفلای داده‌های آموزشی آن است. ادوبی می‌گوید این مدل با داده‌هایی آموزش دیده که حقوق استفاده از آنها در اختیار شرکت است (همچون تصاویر خام ادوبی، محتوایی که مجوز استفاده عمومی دارند و محتوایی که حق کپی رایت ندارند.)

درنتیجه از لحاظ تئوری محتوای تولید شده با جنریتیو فیل منعی برای استفاده تجاری ندارد. این در حالی است که دیگر مدل‌های هوش مصنوعی اطلاعات شفافی درمورد داده‌های آموزشی خود ارائه نمی‌کنند.

افزون بر این جنریتیو فیل از سیستم اعتبارنامه محتوایی پشتیبانی می‌کند. این سیستم نشانی حاوی داده‌های مربوطه را پیش از ارائه خروجی روی تصویر درج می‌کند و در واقع استفاده از هوش مصنوعی را به مخاطب تذکر می‌دهد.

برای بررسی اعتبارنامه محتوایی تصاویر می توانید به وبسایت verify.contentauthenticity.org مراجعه کرده و پس از ارائه تصویر مورد نظرتان اطلاعات آن را مشاهده کنید.

در حال حاضر هنوز استفاده از جنریتیو فیل در فتوشاپ وجود ندارد اما با دانلود اپلیکیشن بتای این محصول یا با استفاده از مدول آن در اپلیکیشن فایرفلای می‌توانید آن را امتحان کنید. ادوبی می‌گوید عرضه کامل این محصول در «نیمه دوم سال ۲۰۲۳» انجام می‌گیرد.

 

 

https://pvst.ir/exv

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو