skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ادابی و مایکروسافت، ابزارهای تولید تصویر با هوش مصنوعی معرفی کردند

۲ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مایکروسافت اعلام کرد که تولید تصویر با هوش مصنوعی را با استفاده از مدل DALL-E به موتور جستجوی Bing و مرورگر Edge با Bing Image Creator اضافه می‌کند. شرکت ادابی Adobe Inc نیز امروز اعلام کرد محصولی از نسل هنر هوش مصنوعی به نام Fireflyرا برای تقویت ابزار‌های خود به‌کار می‌گیرد.

Adobe از Firefly رونمایی کرد

ادابی، محصول Firefly را «خانواده‌ای از مدل‌های هوش مصنوعی مولد برای بیان خلاقانه» می‌نامد که در حال افزودن آن به برنامه‌های کاربردی خود است تا به کاربران اجازه دهد تا از قدرت تولید هنر هوش مصنوعی استفاده کنند. این خانواده با دو ابزار شروع می‌شود: یکی برای تولید تصاویر و دیگری برای تولید جلوه‌های متنی

ابزار‌های جدید تولید تصاویر هنری توسط هوش مصنوعی مستقیماً در مجموعه ابزار‌های ابری خلاق موجود ادوبی از جمله Creative Cloud، Document Cloud، Experience Cloud و Adobe Express ادغام خواهند شد.

اولین ویژگی فعلی در نسخه بتا بسیار شبیه به DALL-E یا Midjourney است که به کاربران اجازه می‌دهد تا یک پیام متنی را تایپ کنند و مجموعه‌ای از تصاویر را براساس توضیحات متنی به نام «متن به تصویر» تولید کنند.

دومی شبیه WordArt است که «افکت‌های متنی» نامیده می‌شود، و به کاربران اجازه می‌دهد تا متن را روی صفحه تایپ کنند و سپس یک فرمان تنظیم کنند که تصویر باید چگونه به نظر برسد، مانند «پوشیده در برف» یا «به نظر می‌رسد که از کیک ساخته شده است».

Adobe همچنین چندین ویژگی دیگر در آینده برنامه‌ریزی کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد آنچه را که قبلاً در محصولات Adobe ایجاد کرده‌اند، مورد استفاده قرار دهند و از توضیحات متنی برای آنچه می‌خواهند تغییر یا اضافه کنند کمک بگیرند.

به عنوان مثال، کاربران ویرایشگر‌های فتوشاپ و ایلاستریتور می‌توانند تصاویری را که قبلاً روی آن‌ها کار کرده‌اند، توسط هوش مصنوعی تکمیل کنند. مثلاً می‌توان از یک خانه در ساحل عکس گرفت، خانه را انتخاب کرد، «خانه ساخته شده از صدف‌ها» را تایپ کرد و هوش مصنوعی تغییراتی از خانه ساخته شده از صدف‌های دریایی را ارائه می‌کند. یا اقیانوس را انتخاب کنید و از هوش مصنوعی بخواهید قایق‌ها را اضافه کند یا آسمان را انتخاب کنید و یک جنگ ستارگان به آن اضافه کنید.

تولید تصاویر هنری با استفاده از بینگ

برای کاربرانی که به پیش‌نمایش چت بینگ دسترسی دارند، ابزار مولد تصویر جدید هوش مصنوعی در حال حاضر در دسترس است. کاربران می‌توانند با تایپ کردن توضیحی از تصویری که می‌خواهند ایجاد شود، خروجی بصری مورد نظر خود را از هوش مصنوعی دریافت کنند.

برای تست این ابزار باید به موتور جستجوی بینگ بخش Create مراجعه کنید.

مایکروسافت تأکید کرد که برای مولد تصویر هوش مصنوعی محافظ‌هایی را تعبیه کرده است که از کاربران در برابر ایجاد تصاویر ناامن یا مضر محافظت می‌کند و در صورت تلاش برای ایجاد این تصاویر آن‌ها را مسدود و به آن‌ها هشدار می‌دهد. تصاویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی همچنین یک نماد واترمارک را در گوشه پایین سمت چپ قرار می‌دهند تا نشان دهد که این تصاویر توسط Bing Image Creator ایجاد شده است.

این قابلیت در حال حاضر برای کاربرانی که به ویژگی‌های جدید Bing و Edge AI در پیش‌نمایش دسترسی دارند ارائه می‌شود. کاربرانی که به ویژگی‌های جدید Bing و Edge دسترسی ندارند می‌توانند در فهرست انتظار ثبت‌نام کنند.

 

https://pvst.ir/ehg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو