skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

استفاده از بینگ جدید برای همه آزاد شد، به‌روزرسانی بزرگی در راه است

۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

استفاده از بینگ جدید آزاد شد

مایکروسافت اوایل فوریه ۲۰۲۳ با عرضه هوش مصنوعی بینگ (Bing AI) گوی سبقت از گوگل ربود و با اینکه هوش مصنوعی بارد چندی بعد به عنوان رقیب عرضه شد اما این شرکت همچنان به عنوان پیشتاز هوش مصنوعی شناخته می‌شود. تا به امروز از آنجایی که Bing AI هنوز در مراحل اولیه بود برای استفاده از بینگ جدید باید به یک فهرست انتظار ملحق می‌شدید. این غول نرم‌افزاری امروز استفاده از هوش مصنوعی بینگ را آزاد کرد و به زودی در یک بروزرسانی قابلیت‌های جدیدی را به آن اضافه می‌کند.

به گزارش پیوست، مایکروسافت که در ماه‌ّای اخیر به تیتر یک رقابت هوش مصنوعی تبدیل شده و با سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری روی اوپن‌ای‌آی، سازنده چت‌جی‌پی‌تی (ChatGPT)، برای افزایش سهم خود در بازار گوگل تلاش می‌کند یکی از موانع اصلی استفاده از بینگ جدید را حذف کرد. از این پس هرکسی با یک حساب کاربری مایکروسافت می‌تواند از هوش مصنوعی بینگ با قلب تپنده GPT-4 استفاده کند.

به گزارش تک‌رادار، با اینکه هوش مصنوعی بینگ در حال حاضر تفاوتی با اولین عرضه خود در ماه فوریه ندارد اما به گفته مدیران مایکروسافت به زودی بروزرسانی می‌شود.

هوش مصنوعی بینگ به زودی بروزرسانی می‌شود

یوسف مهدی، مدیر ارشد بازاریابی مایکروسافت، در مصاحبه‌ای با گروه کوچکی از روزنامه‌نگاران از بروزرسانی هوش مصنوعی بینگ خبر داد.

مایکروسافت که در حال حاضر در رقابت هوش مصنوعی از گوگل پیشی گرفته سعی دارد با بروزرسانی چند رسانی فاصله خود را بیشتر کند. براساس قابلیت‌هایی که در چند دموی اولیه مشاهده شده این محصول جستجوی آنلاین را دگرگون می‌کند.

یکی از بزرگترین بروزرسانی‌ها جستجوی چند وجهی است. پس از عرضه بروزرسانی شما می‌توانید با استفاده از بینگ جدید علاوه بر متن از تصویر هم در گفتگوی خود استفاده کنید و بینگ جدید تصاویری که شما از کامپیوتر خود بارگذاری می‌کنید را درک می‌کند.

استفاده از تصویر در مکالمه با بینگ جدید
امکان استفاده از تصویر در گفتگو با هوش مصنوعی بینگ

در دموی اولیه‌ای که به رویت تک‌رادار رسیده است مایکروسافت تصویری از حیوانات (اسب یا میمون بافتنی) را به چت با بینگ جدید اضافه کرده و از هوش مصنوعی سوال می‌کند که چطور می‌توان میمون بافتنی را بازسازی کرد.

در این مثال هوش مصنوعی بینگ می‌داند که شما درمورد تصویر صحبت می‌کنید و به تناسب آن پاسخ می‌دهد. هوش مصنوعی روند مکالمه با تصویر را نیز زیر نظر دارد و برای مثال اگر تصویر دیگری را مجددا اضافه کنید می‌توانید بپرسید «این یکی چطور؟» و دیگر نیازی به تکرار فرایند نیست.

یکی دیگر از تغییرات بزرگ هوش مصنوعی بینگ، امکان پاسخ با تصاویر و ویدیو است در کنار گفتگو است. تک رادار در دموی ارائه شده از هوش مصوعی بینگ می‌پرسد چرا سیاره نپتون آبی است و Bing AI در پاسخ علاوه بر یک توضیح متنی، تصویری از سیاره آبی را ارائه کرد.

در پاسخ به سوالات آموزشی این چت‌بات هوشمند از این پس ویدیو‌های آموزشی یوتیوب را ارائه می‌کند. مثلا اگر درمورد دروس آموزش اسکی سوال کنید چند ویدیو یوتیوب در این باره دریافت می‌کنید که در همان صفحه چت و به صورت پاپ‌آپ قابل نمایش هستند.

پاسخ‌های چند وجهی هنگام استفاده از بینگ جدید
استفاده از ویدیو در پاسخ به سوالات

از جمله دیگر بروزرسانی‌ها می‌توان به امکان ذخیره تمامی دوره‌های چت پیشین هوش مصنوعی بینگ اشاره کرد. برای این کار کافی است از نوار کناری گزینه ذخیره را انتخاب کنید و حتی می‌توانید هر دوره را برای شفافیت بیشتر نام‌گذاری کنید. با این حال هنوز امکان سازماندهی و گروه‌بندی چت‌ها وجود ندارد.

تمامی قابلیت‌های بینگ جدید
تمامی امکانات جدید هوش مصنوعی بینگ

افزون بر این به زودی امکان گرفتن خروجی متنی به صورت فایل ورد یا PDF هم برای کاربران فراهم می‌شود و می‌توانید ماجرای استفاده از هوش مصنوعی بینگ را با دوستان و همکاران خود در میان بگذارید.

دانلود مکالمات با استفاده از بینگ جدید
امکان دانلود مکالمات بینگ به صورت فایل ورد

ادغام عمیق‌تر بینگ در مرورگر اج

مرورگر اج همواره به عنوان رقیب کروم از اهمیت زیادی برای مایکروسافت برخوردار بوده و با اینکه پیش از هوش مصنوعی موفقیت چندانی در جذب کاربران نداشت اما پیشتازی مایکروسافت در این عرصه به برگ برنده آنها تبدیل شده است.

پس از بروزرسانی چت‌بات بینگ، اگر در میانه مکالمه روی یک لینک کلیک کنید چت‌بات بنیگ به نوار کناری مرورگر اج منتقل می‌شود.

افزون بر این هوش مصنوعی بینگ از چند دستور جدید مثل «سازماندهی تب‌ها» در مرورگر اج نیز پشتیبانی کرده و در صورت درخواست شما تب‌ها را در گروه‌های مختلف موضوعی دسته بندی می‌کند. چت‌بات بینگ در پیدا کردن قابلیت‌های پنهان اج مثل خروجی گرفتن از رمزهای عبور در مرورگرهای دیگر نیز به شما کمک می‌کند.

مایکروسافت همچنین از پشتیبانی پلاگین Bing AI خبر داده است که شرکایی مثل OpenTable و wolfram می‌توانند محصولات و خدمات خود را از طریق آن مستقیما به چت‌بات Bing AI متصل کنند.

موفقیت بینگ با بیش از نیم میلیارد چت و ۲۰۰ تصویر

یوسف مهدی، مدیر ارشد بازاریابی مایکروسافت، در گفتگوی خود با خبرنگاران به آمار و ارقامی اشاره کرد که حاکی از موفقیت هوش مصنوعی بینگ در چند ماه اخیر است.

مهدی می‌گوید هوش مصنوعی بینگ که از قلب تپنده GPT-4 برخوردار است تا به اینجای کار بیش از نیم میلیارد مکالمه داشته و ۲۰۰ میلیون تصویر را برای کاربران تولید کرده است.

درس‌هایی گرفتیم و مسئولیت‌پذیر هستیم

عرضه هوش مصنوعی مایکروسافت و رقبای این شرکت به نگرانی‌هایی در جامعه دامن زده است. با اینکه این غول نرم‌افزاری کمتر درمورد خطرات احتمالی استفاده از هوش مصنوعی صحبت می‌کند اما به گفته مهدی سرعت عرضه هوش مصنوعی بینگ منطقی است و این ابزار هنوز در مرحله آزمایشی است.

مهدی می‌گوید: «از نظر ما برای عرضه درست و منطقی این تکنولوژی به بازار باید آن را آزمایش کنیم و مردم با مشاهده و تعامل با آن بازخورد خود را ارائه کنند.»

«می‌دانم حرف‌های زیادی هست که هی شما با چه سرعتی پیش می‌روید، خیخلی سریع یا خیلی آهسته؟ اما از نظر ما… باید اصول و رویکرد معقولانه‌ای برای هوش مصنوعی داشته باشید که ما سال‌ها چنین بودیم و حالا باید از لاک خود خارج شویم و با آزمایش آن بازخورد بگیریم.»

 

https://pvst.ir/es2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو