skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شاپرک ترمینال‌های «پرداخت پی» و سامانه جامع را برای «وندار» بازگشایی کرد

۳۰ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

پرداخت آنلاین

 مدیرعامل پرداخت پی از بازگشایی ترمینال‌های این پرداخت‌یاری توسط شاپرک خبر داد. با این حال، دسترسی پرداخت پی به سامانه جامع شاپرک مسدود و به این واسطه امکان تعریف ترمینال جدید از این پرداخت‌یاری سلب شده است. از طرف دیگر، مدیرعامل وندار عنوان کرد همچنان ترمینال‌های وندار مسدود است و تنها دسترسی به سامانه جامع شاپرک برای این پرداخت‌یاری ممکن شده است.

به گزارش پیوست، در پی شکایت پرداخت پی از بانک مرکزی به دیوان عدالت اداری، شاپرک به‌ عنوان بازوی اجرایی بانک مرکزی ترمینال‌های مسدودی پرداخت‌پی را بازگشایی کرد. بر اساس حکم ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ دیوان عدالت اداری با پذیرش مستندات پرداخت پی، تصمیم بانک مرکزی را دال بر ورود خسارت به این پرداخت‌یار دانست و حکم به توقف موقت تصمیم بانک مرکزی درباره این پرداخت‌یار داد.

بر اساس حکم دیوان عدالت اداری، بانک مرکزی و شاپرک باید موافقت‌نامه پرداخت پی را تمدید و اجازه ادامه فعالیت و رفع مسدودی درگاه‌های پرداخت این پرداخت‌یاری را صادر کنند. حال ادیب حافظی مدیرعامل پرداخت‌پی، به پیوست اطلاع داده از دیشب (۱۴۰۲/۰۱/۲۹) ترمینال‌های این پرداخت‌یاری رفع توقیف و دسترسی به آنها ممکن شده است. به نظر می‌رسد بانک مرکزی و شاپرک در پی حکم دیوان عدالت اداری اقدام به رفع توقیف ترمینال‌های این پرداخت‌یاری کرده‌اند. با این حال، این پرداخت‌یاری همچنان به سامانه جامع شاپرک برای تعریف ترمینال جدید دسترسی ندارد.

همچنین مهدی عبادی، مدیرعامل وندار، در گفت‌وگو با پیوست از دسترسی این پرداخت‌یاری به سامانه جامع شاپرک خبر داد و گفت: ترمینال‌های وندار همچنان مسدود هستند، و بانک مرکزی بازگشایی ترمینال‌های ما را منوط به تغییر مدل کاری خود، به شکلی که امکان تجمیع وجوه در ترمینال‌های نباشد، کرده است. او همچنین تاکید کرد تا اواسط هفته آینده، تغییرات مدنظر بانک مرکزی به پایان خواهد رسید.

شاپرک در ۲۷ اسفند دسترسی پرداخت‌یاری‌ها پرداخت‌پی و وندار را به سامانه جامع قطع و ترمینال‌های آنها را مسدود کرد. این مسدودی بر اساس، ثبت تخلف درجه ۱ از سوی شاپرک برای شرکت تجارت الکترونیک وب پویای البرز(پرداخت پی) و شرکت پرداخت الکترونیک ارسباران(وندار) موجب قطع دسترسی این پرداختیاری‌ها به سامانه جامع شاپرک شد و ترمینال‌های آنها به طور کامل مسدود کرد.

https://pvst.ir/enl

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو