skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دیوان عدالت اداری به شکل موقت دستور رفع توقف پرداخت پی را صادر کرد

۲۳ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

دیوان عدالت اداری حکم به توقف موقت تصمیم بانک مرکزی در تمدید نکردن موافقت‌نامه و توقف فعالیت پرداختیاری شبکه پرداخت پی داد.

به گزارش پیوست، شاپرک به عنوان بازوی اجرایی بانک مرکزی در ۲۷ اسفند دسترسی پرداختیاری‌ها پرداخت پی و وندار را به سامانه جامع قطع و ترمینال‌های آنها را مسدود کرد.

شاپرک به دلیل احزار تخلف درجه ۱ در فعالیت این دو پرداختیار حکم به توقف فعالیت آنها داد. در واقع، شاپرک، پرداخت‌پی را به تجمیع وجوه، ارائه اطلاعات نادرست در تعریف در سامانه جامع پذیرندگان و عدم رعایت الزامات کلان بانک مرکزی در حوزه‌های پول و اعتبار محکوم کرده است.

حال بر اساس، حکم دیوان عدالت اداری که در کانال تلگرامی شبکه پرداخت پی منتشر شده از شکایت این پرداختیاری از بانک مرکزی به دیوان عدالت اداری خبر می‌دهد.

حکم ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ دیوان عدالت اداری با پذیرش مستندات پرداخت پی، تصمیم بانک مرکزی را دال بر ورود خسارت به این پرداختیار دانسته و حکم به توقف موقت تصمیم بانک مرکزی درباره این پرداخت‌یار داده است.

بر اساس حکم دیوان عدالت اداری، بانک مرکزی و شاپرک بایستی موافقت‌نامه پرداخت پی را تمدید کرده و اجازه ادامه فعالیت و رفع مسدودی درگاه‌های پرداخت این پرداختیاری را صادر کند.

حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف موقت تصمیم بانک مرکزی

این حکم بر اساس ماده‌های ۳۴ و ۳۵ قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری صدور دستور موقت مبنی بر توقف اجرای آرا و تصمیمات و اقدمات و… صادر شده است. در واقع مبنای این حکم «احراز ورود خسارت که در آینده جبران آن غیرممکن یا متعسر باشد» بوده است.

https://pvst.ir/elp

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو