skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس سازمان نصر تهران: ما اپوزیسیون نیستیم ما خود پوزیسیونیم

سمانه سمیع تحریریه

۱۶ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۰ اسفند ۱۴۰۱

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفته‌‌ی کسانی را که آنها را در سالی که گذشت اپوزیسیون خوانده بودند رد کرد و خود را جزو پوزیسیون به شمار آورد.

به گزارش پیوست، حسین اسلامی در نشست خبری پایان سال سازمان نصر تاکید کرد: ما همان کسب‌وکارهایی هستیم که تنها مطالبه حقوق کسب‌وکارها را داشتیم و داریم.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: در عین حال که از پلتفرم‌های داخلی حمایت می‌کنیم، صراحتاً مخالفت خود را با محدودیت‌ و تحریم پلتفرم‌های خارجی اعلام می‌کنیم. خبرهایی مبنی بر اینکه نصر «پادوی متا» است در یکسری رسانه‌‌ها منتشر شد و ما را در قالب اپوزیسیون جای دادند. حال آنکه ما خود پوزیسیون و همان کسب‌وکارهایی هستیم که تنها حقوق کسب‌وکارها و صنف خود را مطالبه کرده‌ایم.

اسلامی همچنین به صورت مختصر به گزارش یک‌ساله گذشته نصر پرداخت و توضیح داد: سال ۱۴۰۲ آخرین سال پیش روی دوره ششم نصر است و ما در سال‌ گذشته در عین حال که با سختی‌های زیادی مواجه شدیم دستاوردهای خوبی نیز به دست آوردیم.

تبرئه مدیرعامل دیوار

اسلامی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که ما به شدت پیگیر آن بودیم و به آن دست یافتیم تبرئه اشکان آرمندهی مدیرعامل دیوار بود زیرا قاطعانه بر این باوریم که مسئولیت محتوا در پلتفرم بر عهده ناشر آن است. همچنین اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای طبق استفساریه‌ حقوقی دولت و مجلس دیگر تحت قانون خاص نظام صنفی رایانه‌ای فعالیت می‌کنند و از همین رو لازم نیست پروانه کسب از اتحادیه دریافت کنند. این هم یکی دیگر از اقدامات مهمی بود که نصر در سال گذشته انجام داد و دیگر اعضا با مشکل پلمب کسب و کار خود مواجه نمی‌شوند.

او اضافه کرد: موضوع داوری در حوزه فاوا هم از موضوعاتی بود که در سال ۱۴۰۰ با قاطعیت آن را پیگیری کردیم و امیدواریم کسب‌وکارها این موضوع را بیشتر جدی بگیرند. چون قوانین این حوزه با سایر بخش‌های سنتی فرق دارد و استفاده از داوری تخصصی به کسب‌وکارها کمک می‌‌کند.

یکپارچه‌سازی فعالیت‌های نصر

اسلامی در ادامه به همکاری‌های مشترک نصر با دبیرخانه مشترک فراکسیون اقتصاد دیجیتال اشاره کرد و گفت: ما در سال گذشته تلاش کردیم ارتباط نزدیکی با مجلس برقرار کنیم و نمونه پیگیری‌هایی هم که از جانب آقای توانگر در مجلس در ارتباط با اینترنت صورت گرفت حاصل پیگیری‌های نصر و ارتباط این سازمان با مجلس بود.

او وابستگی کمتر به حق عضویت اعضا در سال گذشته را نیز از دستاوردهای این سازمان عنوان کرد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: ما در زمینه یکپارچه‌سازی فعالیت‌های نصر در سراسر کشور هم پیش‌قدم بوده‌ایم و در سفر استانی که به زاهدان داشتیم متوجه ظرفیت‌های این استان در زمینه فعالیت‌های فناوری شدیم.

ما لحظه‌ای از پیگیری مشکلات اینترنت غافل نشده‌ایم

اسلامی در ادامه به موضوع پیگیری آزادی زندانیان حوزه فناوری اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با پیگیری شبانه‌روزی توانستیم به آزادی فعالان این حوزه برسیم و تصور نکنید که ما لحظه‌ای از پیگیری مشکلات حوزه اینترنت غافل بوده‌ایم. ما بارها با وزیر ارتباطات و حتی رئیس مجلس شورای اسلامی نشست برگزار کرده‌ایم. اما می‌گویند این تصمیم‌ها در گرو شورای عالی امنیت کشور است.

او در آخر توضیح داد: برخی گمان می‌کنند ما خروجی‌ این اتفاقات را گزارش نمی‌کنیم. بلکه در واقع خروجی، مخالفت آنها با درخواست‌های ماست. ما می‌خواهیم حداقل اختلال اینترنت رفع شود و به دوران قبل از شهریور بازگردیم. ما را در قالب اپوزیسیون جای می‌دهند در حالی که ما خود پوزیسیونیم و تنها به دنبال حق و حقوق صنف‌مان هستیم. ما مخالف صریح اینترنت طبقاتی هستیم و بر این باوریم که داشتن اینترنت آزاد حق عموم مردم است.

https://pvst.ir/eda
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو