skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

استفاده از داده‌‏های نسخه‌‏نویسی الکترونیکی خارج از فرآیند ابلاغی وزارت بهداشت ممنوع است

۱۳ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۱ دقیقه

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران خبر داده است که مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌‏ای خطاب به شرکت‏‌های تولیدکننده نرم‌‏افزارهای حوزه سلامت، اعلام کرد که استفاده از داده‏‌های نسخه‌‏نویسی الکترونیکی خارج از فرآیند ابلاغی این وزارتخانه ممنوع است.

به گزارش پیوست، در این نامه تصریح شده است که هر گونه استفاده و در اختیار قراردادن داده‌‏های مربوط به سلامت مانند نسخه تجویز دارویی، آزمایشات، تصویربرداری و سایر اطلاعات رقومی سلامت شهروندان به سایر حوزه‌‏های دولتی و غیردولتی و نیز انجام تحلیل‌‏های داده‌‏ای بر روی این داده‏‌ها، خارج از فرآیندهای مصوب وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ممنوع است.

این تصمیم در راستای رعایت قوانین شهروندی و لزوم حفظ حریم خصوصی بیماران اتخاذ شده است و متخلفین به دستگاه‏‌های نظارتی معرفی خواهند شد.

مرداد ماه سال جاری، رضا باقری اصل، دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفته بود تا زمانی که قانون حمایت از داده به تصویب نرسد اجازه دسترسی به پرونده‌ سلامت الکترونیکی افراد به بخش خصوصی داده نخواهد شد.

برخی از مدیران اپلیکیشن‌‌های حوزه سلامت معتقدند استفاده از این داده‌ها می‌تواند از مسائلی مانند تداخل دارویی یا بیماری‌هایی که ممکن است فرد زمینه ابتلا به آن را داشته باشد، جلوگیری کند.

https://pvst.ir/ecd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو