skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل جیبیت: تمرکز جیبیت سال آینده روی بازارهای سرمایه‌ای است

سمانه سمیع تحریریه

۲ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳ اسفند ۱۴۰۱

مدیرعامل جیبیت می‌گوید تمرکز این شرکت در سال آینده روی بازار سرمایه و نهادهای مالی و دریافت خدمات بهتر از بانک‌ها برای ارائه به بازار سرمایه است.

به گزارش پیوست، در حاشیه رویداد نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، جیبیت و شرکت رایان هم‌افزا قرارداد همکاری امضا کردند. مهدی شریعتمدار مدیرعامل جیبیت در گفت‌وگو با پیوست توضیح داد: سال ۱۴۰۲ تمرکز جیبیت روی بازار سرمایه و نهادهای مالی و دریافت خدمات بهتر از بانک‌ها برای ارائه به بازار سرمایه خواهد بود.

شریعتمدار ادامه داد: رایان هم‌افزا مجموعه‌ای است که از نظر تعداد مشتریان بورسی در ایران اول است و بیش از ۲۰۰ مشتری فعال در حوزه‌های مالی دارد. ما بر اساس برنامه‌هایی که امسال با رایان هم‌افزا پیگیری کردیم به این موضوع رسیدیم که چگونه کارگزاری‌ها و نهادهای مالی بورسی می‌توانند خدمات بانکی را به بهینه‌ترین نحو ممکن دریافت کنند و این خدمات را به مشتریان نهایی خود با ارزش افزوده بیشتری ارائه کنند. پاسخ به این نیاز امکان همکاری ما با این شرکت را فراهم کرد‌. چون در حال حاضر امبدد بانکینگ و بانکداری باز ترندی جهانی است و این دو رویکرد جدید بانکداری در جهان هستند که اجازه می‌دهند سرویس‌های بانکی خارج از دامنه بانک یعنی در نقطه که مشتری نهایی می‌خواهد بهره‌برداری و ارائه شود.

شریعتمدار روال این همکاری را این‌طور تشریح کرد: برنامه‌ ما بر این اساس است که سرویس‌های بانکی مورد نیاز برای کارگزاری‌ها و صندوق‌های بورسی را از چند بانک دریافت و مشتریان رایان هم‌افزا بتوانند از داخل بک آفیس رایان کلیه نیازهای بانکی خود و مشتریانشان را برطرف کنند. در واقع ما تامین‌کننده توسعه زیرساخت‌های بانکی رایان هم‌افزا می‌شویم.

شریعتمدار در آخر گفت: جیبیت در حوزه اکوسیستم استارت‌‌آپی و فین‌تک عمق خوبی در بازار پیدا کرده و سال بعد متمرکز روی بازار سرمایه و نهادهای مالی و ارائه خدمات بهتر از بانک‌ها به بازار سرمایه هستیم. اما بزرگ‌ترین چالش فعلی ما رگولاتوری و بی‌اعتمادی بانک‌ها به شرکت‌های بخش خصوصی است. ما امیدواریم بانک‌ها ما را به عنوان تکنولوژی پارتنر بپذیرند و البته راهکاری جز گذشت زمان نداریم چون اعتماد به‌مرور ایجاد می‌شود و خودمان هم در تلاشیم ادبیات این حوزه را بهینه کنیم.

حجت‌الله فرهنگیان، مدیرعامل رایان هم ‌افزا هم درباره همکاری جیبیت با این شرکت گفت: اعتقاد دارم همکاری جیبیت  یک همکاری استراتژیک و بزرگ است که می‌تواند در بازار سرمایه راه جدیدی را باز کند و در توسعه دو شرکت نقشی جدی داشته باشد. ما با جیبیت به دنبال ارائه سرویس مبتنی بر Embedded finance هستیم تا حداکثر خدمات بانکی موردنیاز مشتری را  داخل بک آفیس خودمان داشته باشیم. این موضوع می‌تواند منجر به یک تغییر  بزرگ در بازار سرمایه باشد که در واقع مهم‌ترین اتفاق بازار سرمایه برای تسهیل ورود پول و افزایش سرمایه است.

https://pvst.ir/e89
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در یک لحظه احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم چقدر از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو