skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

درخواست وزیر ارتباطات از رئیس‌جمهور برای کمک به رفع تحریم‌های شرکت‌های فناوری اطلاعات

۴ بهمن ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۶ بهمن ۱۴۰۱

نامه زارع‌پور برای رفع تحریم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار کمک از سمت وزارت خارجه به شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فناوری اطلاعات برای رفع تحریم‌ها و تامین هزینه‌ وکلای دادرسی در دادگاه‌های اروپایی شد.

به گزارش پیوست، طبق نامه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، عیسی زارع‌پور در نامه‌ای به رئیس‌جمهور از او خواسته است با توجه به هزینه‌های سنگین وکالت و دادرسی در اروپا، از طریق وزارت امور خارجه و ارتباط این وزارتخانه با وکلای بین‌المللی، پرونده تحریم شرکت‌ها و اشخاص را به آنها ارجاع دهد و هزینه استخدام وکیل و دادرسی را مطابق قرارداد فی‌مابین به وکلا پرداخت کند.

او در این نامه از رئیس‌جمهور خواسته است تا زمان انعقاد چنین چارچوبی نیز دولت هزینه‌های دادرسی شرکت‌های خصوصی را که تصمیم‌گرفته‌اند با تحریم‌های اروپا مقابله حقوق کنند تقبل کنند.

در نامه زارع‌پور به رئیس‌جمهور آمده است، پس از جریان‌سازی‌های اخیر رسانه‌ای کشورهای اروپایی و بر پایه اطلاعات غلط، از سوی اتحادیه اروپا برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فناوری اطلاعات تحریم شده‌اند، از همین رو از رئیس‌جمهور خواسته‌ است تا اقدامات حمایتی از این شرکت‌ها را انجام دهند.

در نامه مزبور آمده است: وزارت امور خارجه ضمن پیگیری مراحل اداری رفع تحریم‌ها، سعی کند ترتیباتی را با نماینده اتحادیه اروپا در امور سیاست خارجی مورد توافق قرار دهد تا از آن طریق بتوان در مورد تحریم اشخاص و شرکت‌های خصوصی مذاکره کند و امکان حضور نماینده شرکت‌های خصوصی در جلسات دفاع وجود داشته باشد.

این نامه را وزیر ارتباطات ۲۲ دی‌ماه برای رئیس‌جمهور ارسال کرده است. در آن زمان از میان شرکت‌های فناوری فقط ابرآروان تحریم شده بود.

طی روزهای گذشته به غیر از سازمان تنظیم مقررات، برخی از شرکت‌های فناوری تحت تحریم اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند. البته ابرآروان اولین شرکت فناوری ایرانی است که به صورت گسترده از سوی اتحادیه اروپا تحریم شده است. در روزهای اخیر به غیر از سازمان تنظیم مقررات، آکادمی راوین و شرکت سامان گستر سحاب پرداز گستر تحریم‌ شده‌اند.

https://pvst.ir/e0s

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو