skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اینترنت قطع شد اما باز سوالات کنکور لو رفت

۲۹ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۷ تیر ۱۴۰۲

سوالات کنکور لو رفت

با وجود قطع اینترنت برای برگزاری امن کنکور دقایقی از شروع کنکور سراسری نگذشته بود که برخی کانال‌های تلگرامی مدعی شدند سوالات کنکور لو رفت و در فضای مجازی منتشر شد.

به گزارش پیوست، رئیس سازمان سنجش امروز(۲۹ دی‌ماه) در گفت‌وگو با روزنامه دانشگاه شریف در واکنش به راه‌های جایگزین قطع اینترنت برای جلوگیری از لورفتن سوالات کنکور عنوان کرده: در این دوره و دوره قبل کنکور، علاوه بر تلاش‌های بسیاری که برای لو رفتن سوالات آزمون شده بود، کار از تقلب هم گذشته و تلاش داشتند تا به اصل ساختار و سازوکار برگزاری کنکور آسیب زده و ناتوانی برگزارکنندگان را به رخ بکشند اما موفق نشدند.

اما در حال حاضر، با وجود قطع اینترنت در روز اول برگزاری، سوالات کنکور سراسری لو رفت و از کانال‌های تلگرامی سر درآورده‌ و بازار سیاه خرید و فروش سوالات لو رفته کنکور رونق دارد.

البته عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش درباره ناتوانی در سیگنال‌یابی در ارسال عکس گفته: سیگنال‌یابی ما برای چند ثانیه کفاف نمی‌دهد و سیگنال‌هایی که چند دقیقه‌ای هستند و دوام دارند را می‌توانند شناسایی کنند اما سیگنال‌هایی که برای ارسال عکس به کار گرفته می‌شود، چون تمام اتوماتیک و در حد فشردن یک دکمه است‌، در همان لحظه انجام شده و قابل جلوگیری نیست.

بر این اساس، او ابزارهای قطع ارتباط را ناکارآمد دانسته و در این گفت‌وگو بر قطع اینترنت به عنوان تنها راه ممکن برای جلوگیری از لورفتن سوالات تاکید کرده است. انتشار سوالات کنکور سراسری در زمان برگزاری آزمون نشان می‌دهد که قطع اینترنت نیز نتوانسته از لورفتن سوالات کنکور جلوگیری کند.

این در حالی است که دیروز محمدحسین حاجیلو رئیس شورای حفاظت آزمون سراسری سازمان سنجش خبر از موافقت شورای امنیت کشور و همکاری وزارت ارتباطات، در قطع اینترنت موبایل در ساعات برگزاری آزمون سراسری داده بود. با این حال، حداقل تا این لحظه و در روز اول سوالات کنکور سراسری در کانال‌های تلگرامی منتشر شده است. باید دید واکنش تصمیم‌سازان قطع اینترنت به دلیل برگزار کنکور امن به لورفتن سوالات کنکور چگونه خواهد بود و همچنین روز جمعه نیز اینترنت باز قطع می‌شود یا راهکارهای جایگزین از سمت برگزارکنندگان دنبال خواهد شد.

حدود دو هفته پیش معاون آزمون‌های سازمان سنجش از قطع سراسری اینترنت کشور در زمان برگزاری کنکور سراسری خبر داد اما ساعاتی بعد وزارت ارتباط اعلامیه رسمی داد که اینترنت را قطع نخواهند کرد. حتی وزیر ارتباطات با تکذیب این خبر گفت اینترنت فقط در حوزه‌های کنکور قطع می‌شود.

https://pvst.ir/dzf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو