skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فناوری

تحریریه پیوست

اطلاعیه رسمی وزارت ارتباطات: اینترنت در روزهای کنکور قطع نمی‌شود

تحریریه پیوست

۱۴ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

روابط عمومی وزارت ارتباطات قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور سراسری را تکذیب و اعلام کرد: در این ارتباط نه چیزی تصویب و نه ابلاغ شده است.

به گزارش پیوست، امروز صبح معاون آزمون‌های سازمان سنجش از قطع سراسری اینترنت کشور در زمان برگزاری کنکور سراسری خبر داد اما ساعاتی بعد وزیر علوم با تکذیب این خبر اعلام کرد اینترنت فقط در حوزه‌های کنکور قطع می‌شود.

در همین راستا وزارت ارتباطات نیز در اطلاعیه‌ای این خبر را تکذیب کرده و گفته کیفیت ارتباط مردم را قربانی خواسته‌های غیرمنطقی نمی‌کند. در این بیانیه آمده است: «پرواضح است که سرویس اینترنت از ضروریات زندگی روزمره مردم است و وزارت ارتباطات ماموریت برقراری ارتباط پایدار و باکیفیت را بر عهده دارد و همواره می‌کوشد که از حقوق مردم در دسترسی به ارتباطات سریع، امن و ارزان حمایت و حفاظت کند؛ بنابراین جز در موارد خاصی که آن‌ هم توسط مراجع قانونی، تصمیم‌گیری می‌شود، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌هیچ‌عنوان حفظ پایداری و کیفیت ارتباط مردم را قربانی خواسته‌های غیرمنطقی نمی‌کند.»

در ادامه وزارت ارتباطات از اظهارنظرهای خارج از چارچوب برخی مسئولان انتقاد کرده و آورده است: «متاسفانه هر از چند گاهی برخی از مقامات غیرمسئول اظهارنظرهایی می‌کنند که خارج از چارچوب وظایف و اختیارات آنهاست. پیشتر نیز چنین شایعاتی مبنی بر قطع اینترنت در روز سوم دی رواج یافته بود که اکنون بی‌پایه و بی‌اساس بودن آن بر همگان مشخص‌ شده است. ضمن اینکه نشر این اظهارات غیرمسئولانه و خارج از چارچوب اختیارات و ماموریت‌های سازمان‌های مختلف به امنیت روحی و روانی مردم و کاربران ضربه وارد می‌کند.»

همچنین در متن این بیانیه می‌خوانیم: «برقراری ارتباطات مردم از چنان اهمیتی برخوردار است که حتی در اغتشاشات چند ماه گذشته که شرایط کشور بسیار ملتهب بود نیز اینترنت به‌ صورت سراسری قطع نشد!»

وزارت ارتباطات در تکذیب این قطعی سراسری گفته است: «وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از اساس موضوع نشر خبر قطع اینترنت را به دلایلی چون برگزاری کنکور سراسری تکذیب می‌کند و تاکنون در این‌ ارتباط نه چیزی تصویب و نه ابلاغ شده است.»

https://pvst.ir/dv6

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو