skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شاپرک انتقال وجه بین پرداخت‌یاری را ممنوع کرد طبق ابلاغیه جدید بانک مرکزی شرکت‌های پرداخت‌یاری نباید پول مشتریان را در کیف‌پول پذیرندگان نزد خود نگهدارند

۱۹ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ آذر ۱۴۰۱

انتقال وجه بین پرداخت‌یاری ممنوع است

شاپرک شرکت‌های پرداخت‌یاری را از نگهداری پول پذیرندگانشان نزد خود و در قالب کیف پول و همچنین انتقال آن به پذیرنده دیگر منع کرد.

به گزارش پیوست، مدیرعامل شاپرک در نامه‌ای که به شرکت‌های پرداخت‌یاری تحت عنوان ابلاغیه بانک مرکزی در خصوص انتقال وجوه داخل پرداخت‌یاری ارسال کرده است، انتقال وجه بین‌پرداخت‌یاری را ممنوع و اعلام کرده است انتقال وجوه بین پذیرندگان داخل یک پرداخت‌یار یا پذیرندگان سایر پرداخت‌ها ممنوع است.

در این ابلاغیه قید شده است که ارائه خدمات کیف‌پول خارج از سوی پرداخت‌یارها «خارج از ضوابط صدور کیف‌ الکترونیکی پول» نیز ممنوع است و شرکت‌های پرداخت‌یاری باید به سرعت این خدمات خود را غیرفعال کنند.

شرکت‌های پرداخت‌یاری در تعامل با برخی از کسب و کارهای طرف قرارداد خود، حسب نیاز آنان، پول دریافتی از سمت آنان را نزد خود نگهداری می‌کردند و در صورت درخواست پذیرنده‌اشان ان را برای پذیرنده دیگر ارسال می‌کردند. این سرویس در میان کسب و کارهای رمزارزی پرطرفدار بود و بسیاری از کسب و کارهای نیز که مدل پلتفرمی فعالیت می‌کردند خواستار استفاده ازاین سرویس شرکت‌های پرداخت‌یاری بودند.

اما حال در نامه شاپرک به شرکت‌های پرداخت‌یاری ارائه این سرویس ممنوع شده ست. در این نامه آمده است که براساس بررسی‌های شاپرک برخی از شرکت‌های پرداخت‌یاری وجود دریافتی از مشتریان را با پذیرندگان پشتیبانی شده تسویه نمی‌کنند بلکه آن وجه را در قالب کیف‌پول درون پرداخت‌یاری نگهداری می‌کنند و امکان انتقال وجه را از کیف‌پول یک مشتری به کیف پول مشتری دیگر نزد همان پرداخت‌یار یا پرداخت‌یار دیگر فراهم می‌کنند. طبق ابلاغیه شاپرک این سرویس پرداخت‌یارها خلاف ابلاغیه بانک مرکزی مبنی بر ممنوعیت انتقال وجه دورن پرداخت‌یاری است.

https://pvst.ir/doj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو