skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل شاپرک اعلام کرد:

شاپرک نمی‌تواند به فعالیت‌های غیرقانونی درگاه پرداخت بدهد

۱۳ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مدیرعامل شاپرک

مدیرعامل شاپرک اعلام کرد که این شرکت موظف به رعایت قوانین مصوب دولت و مجلس است از همین رو امکان دادن درگاه پرداخت به فعالیت‌های غیر قانونی وجود ندارد.

کاظم دهقان مدیرعامل شاپرک در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرد: «از نظر شاپرک تفاوتی میان فعالیت‌های غیرقانونی مختلف مانند فروش VPN یا سایت‌های قمار یا حتی عدم تطابق بین کد کاربری صنف با فعالیت کسب و کار و فروش رمزارز وجود ندارد، اگر فعالیتی غیر قانونی عنوان شود امکان دادن درگاه پرداخت وجود ندارد.»

روز گذشته شاپرک با ابلاغ دستورالعملی به پرداخت‌یارها و شرکت‌های پرداخت آنها را از ارائه سرویس به فعالان حوزه رمزارز منع کرد ابلاغ این دستورالعمل واکنش‌های متفاوتی را میان فعالان این حوزه ایجاد کرد.

مدیر عامل شاپرک با اشاره به مصوبه دولت که خرید و فروش رمزارز را ممنوع اعلام کرده است گفت: «طبق بند یک مصوبه دولت در خصوص استخراج رمزارز، مبادلات رمزارزی ممنوع است از همین رو امکان دادن درگاه به این نوع فعالیت‌ها از سوی شاپرک وجود ندارد چرا که ما موظف هستیم تا قانون را به صورت کامل رعایت کنیم.»

او تاکید کرد که هم‌اکنون بانک مرکزی و دولت در حال قانون‌گذاری برای این حوزه هستند هر گاه قانون مشخصی برای این حوزه تدوین شود شاپرک نیز بسترهای فعالیت برای فعالان این حوزه را فراهم خواهد کرد.

طبق بند یک مصوبه دولت در خصوص استخراج رمزارزها « استفاده از رمزارزها صرفا با قبول مسئولیت خطرپذیری (ریسک) از سوی متعاملین صورت می‌گیرد و مشمول حمایت و ضمانت دولت و نظام بانکی نبوده و استفاده از آن در مبادلات داخلی کشور مجاز نیست.

به نظر می‌رسد میان فعالان و قانون گذاران این حوزه در خصوص تفسیر این بند از قانون اختلاف نظر وجود دارد در شرایطی فعالان این حوزه این بند قانون را به معنای ممنوعیت فعالیت تلقی نمی‌کنند از نظر قانون‌گذاران این بند نشان دهند ممنوعیت فعالیت در حوزه رمزا ارز است.

http://pvst.ir/9o8

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو