skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کاهش فروش ۷۰ درصدی سرویس ترجمیار پس از اختلال در اینترنت

سمانه سمیع تحریریه

۱۴ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

مهران ضیابری مدیرعامل ترگمان می‌گوید: اختلال شبکه و وضعیت نابسامان اینترنت که مدام در حال تغییر است، نه تنها پلتفرم‌های خارجی بلکه پلتفرم‌های داخلی را نیز با مشکل مواجه کرده و علاوه بر کاهش فروش ۷۰ درصدی سرویس ترجمیار در مهرماه، موجب افت کیفیت سرویس ترگمان نیز شده است.

به گزارش پیوست، مهران ضیابری، مدیرعامل ترگمان با اشاره به توییتش گفت: در توییتی نشان دادم که اختلال شبکه و وضعیت نابسامان آن که مدام در حال تغییر است، تغییرات روتینگ و بحث‌های تغییرات در شبکه داخلی و اینترنت نه تنها پلتفرم‌های خارجی بلکه پلتفرم‌های داخلی را نیز دچار مشکل کرده است.

فیلتر گوگل ترنسلیت
توییت مدیرعامل ترگمان در مورد تاثیر اختلال در اینترنت

او با اشاره به نمودار روند تقاضای ترجمه روی ترگمان افزود: ابتدای نمودار در ۱۵ شهریور نشان می‌دهد در آن زمان، روزانه ۳۰ میلیون کلمه، تقاضای ترجمه را پاسخ می‌دادیم. این ۳۰ میلیون به مرور در حال رشد بود و هرساله با شروع مدارس و دانشگاه‌ها همین میزان رشد داشتیم. پس از وقایع اخیر و قطعی‌های اینترنت میزان تقاضا به ۷۰ میلیون کلمه در روز رسید. نهم و دهم آبان هم که گوگل ترنسلیت فیلتر شد با رشد ناگهانی به ۸۷ میلیون رسیدیم و پس از رفع فیلتر گوگل ترنسلیت به روال قبلی برگشتیم.

تاثیر اختلال روی ترگمان
تاثیر اختلال اینترنت روی دسترسی یه سرویس ترگمان

طبق گفته ضیابری، در نمودارها مشخص است که تقریباً در سه هفته اخیر، شبکه مدام با اختلال مواجه بوده و این اختلال باعث نوسان شدید در میزان تقاضای ترجمه و طبیعتاً نارضایتی کاربران شده است.

ضیابری ادامه داد: با اینکه به نظر می‌رسد ما جزو کسب‌وکارهایی هستیم که کمترین آسیب را پس از قطعی و اختلال‌ اخیر دیده‌اند، و حتی انگ این را به ما می‌زنند که به سبب رقابت با گوگل، سرویس حاکمیتی و تحت حمایتیم، اما همین نمودار به خوبی نشان می‌‌دهد «اختلال شبکه چیزی نیست که سرویس داخلی سرویس خارجی یا سرویس تحت حمایت یا غیرحمایت برایش فرقی بکند. دستکاری و ایجاد اختلال به تمام سرویس‌های اینترنتی آسیب می‌زند».

سرورهای داخلی هم دچار مشکل هستند

مدیرعامل ترگمان گفت: گرچه سرورهای هر دو محصول ترگمان و ترجمیار در داخل کشور هستند و جزو ترافیک کاملاً داخلی محسوب می‌شوند و باید در این روزها نیز بدون مشکل مسیریابی شوند، اما در عمل این‌طور نیست و کاربران در استفاده از سرویس‌های این استارت‌آپ نیز با مشکل مواجه‌اند. به عنوان مثال در چند روز اخیر از کاربران در شهرستان‌های مختلف شکایت‌هایی دریافت می‌کردیم که به عنوان مثال به ترجمیار دسترسی ندارند اما در همان حال ترگمان را می‌بینند یا بر عکس.

به عقیده ضیابری، بیشترین لطمه به کسب‌وکارشان از تغییرات مداوم در داخل شبکه در زمینه‌های مختلف مسیریابی و پالیسی‌ها ایجاد می‌شود و دستکاری و تغییرات دائمی شبکه، بی‌ثباتی زیادی برای آنها به همراه داشته است. او در این باره توضیح داد: در این چند هفته همکاران تیم شبکه مدام در حال ایجاد تونل‌ بین سرورهای داخلی هستند. نه تونل برای وی‌پی‌ان زدن و اینترنت گرفتن، بلکه تونل برای اینکه بتوانند پایداری سرویس ایجاد کنند و این موضوعات آن‌قدر انرژی‌گیر و زمان‌بر است که باعث کاهش کیفیت سرویس‌ها شده است.

۷۰ درصد افت فروش با فیلترینگ اینستاگرام

فیلترینگ اینستاگرام روی همه کسب‌وکارها تاثیر گذاشته و به گفته ضیابری، ترگمان هم از این قاعده مستثنی نبوده و آنها در زمینه کانال تبلیغات و جذب مشتری با افت فروش شدیدی مواجه شده‌اند. ضیابری در این باره گفت: اینستاگرام یکی از کانال‌های مهم تبلیغات ما بود و ما در مهرماه ما با ۷۰ درصد افت فروش مواجه شدیم.

به عقیده ضیابری، ترگمان با اینکه در تلاش بوده در این مدت تعدیل نیرویی نداشته باشد اما بخش دیجیتال مارکتینگ آن فعلاً هیچ آورده‌ای برای شرکت نداشته است و صرفاً در جهت عدم تمایل‌شان به کاهش نیروی انسانی، نیروهای خود را تعدیل نکرده‌اند و اگر این روند ادامه پیدا کند احتمالاً آنها نیز با این مساله مواجه می‌شوند.

https://pvst.ir/dgz
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو