skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

احتمال برگزار نشدن الکامپ بیست و ششم در ۱۴۰۱ افزایش یافت

سمانه سمیع تحریریه

۳۰ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۳ آذر ۱۴۰۱

احتمال برگزار نشدن الکامپ بیست و ششم در ۱۴۰۱ افزایش یافت

انصراف شرکت‌های متقاضی حضور در الکامپ بیست و ششم، فضای نا آرام جامعه و محدودیت‌ها و انسداد اینترنت که این‌روزها کسب و کارهای فناورانه را با چالش‌های اقتصادی و اجتماعی رو به رو کرده، برگزاری نمایشگاه الکامپ در ۱۴۰۱ را نیز تحت شعاع قرار داده و احتمال تعویق یا عدم برگزاری آن در سال جاری را افزون کرده است.

به گزارش پیوست، الکامپ بیست و ششم که قرار بود در آبان ماه ۱۴۰۱ برگزار شود، گویا باز هم به دلیل مشکلات فعلی و محدودیت‌های اینترنت احتمال دارد به تعویق افتد. تعویقی که احتمالا به این معنی خواهد بود که در سال ۱۴۰۱ هم خبری از الکامپ نباشد.

در واقع الکامپ از سال ۹۸ به دلیل پاندمی کرونا بیشترین عناوینی را که به خود دیده « برگزار می‌شود،برگزار نمی‌شود، با مخالفت مواجه شد و به تعویق افتاد» بوده و حالا هم با اینکه سازمان نظام صنفی عنوان کرده است در جلسه اول آبان ماه تکلیف آن مشخص می‌شود اما شنیده‌های پیوست حاکی از آن است که بدلیل بی‌رمقی کسب و کارها برگزاری آن با چالش مواجه شده است.

ثروتی
ثروتی مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ معتقد است برگزاری نمایشگاه امری دستوری نیست.

کاوه ثروتی مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ در این رابطه به پیوست می‌گوید: « تابستان سال ۹۸ آخرین الکامپی بود که به شکل جامع و با عملکردی مثبت برگزار شد، پس از آن الکامپ سال ۹۹ و الکامپ سال ۱۴۰۰ به دلیل رعایت پروتکل‌های ستاد مبارزه با کرونا و وضعیت قرمز تهران کنسل شد.

اما الکامپ ۱۴۰۱ که قرار بود مرداد ماه برگزار شود و تمام برنامه‌ریزی‌ها برای آن انجام شده بود و هیچگونه مسئله خاصی در ارتباط با آن وجود نداشت. علی‌رغم استقبال گسترده شرکت‌کنندگان با اعمال نظرهای غیر کارشناسانه و به بهانه محرم منحل شد و به آبان ماه موکول شد.»

حالا به عقیده ثروتی، الکامپ در شرایط کنونی هم به نظر می‌رسد با توجه به اوضاع و احوال جامعه و موج انصراف و عدم مشارکت شرکت‌ها کنسل شود و به تاریخ دیگری موکول شود.

الکامپ سه سالی می‌شود که دائم با عدم برگزاری مواجه شده است.

برگزاری نمایشگاه دستوری نیست

ثروتی در ادامه می‌گوید: «ما در الکامپ نماینده بخش خصوصی هستیم و این بخش خصوصی است که تصمیم‌گیرنده و اصل کار است. این حق طبیعی شرکت‌های بخش خصوصی است که می‌خواهند نمایشگاه را در فضایی آرام، با ثبات و خالی از ابهام برگزار کنند. در حال حاضر شرکت‌های خصوصی زیادی از حضور در الکامپ انصراف داده‌اند و علاقمند نیستند در فضایی پرابهام و بدون اینترنت نمایشگاه برگزار کنند.»

ثروتی در پاسخ به اینکه جواب قطعی برگزاری یا عدم برگزاری الکامپ ۱۴۰۱ چیست می‌گوید: «یکم آبان ماه قرار است در نصر تهران جلسه‌ای برگزار شود و ما منتظر هستیم. ولی انصراف شرکت‌ها زیاد بوده و با توجه به اینکه بیش از هفتاد درصد شرکت‌ها از بودن در نمایشگاه منصرف شده‌اند بعید است نمایشگاه در موعد مقرر برگزار شود و با توجه به اینکه تاریخ نمایشگاه بعدی در ۱۴۰۲، هشت ماه بعد یعنی تیر ماه است و تقویم نمایشگاه تهران پر است احتمال عدم برگزاری آن نیز وجود دارد.»

ثروتی تاکید می‌کند: «برگزاری نمایشگاه امری دستوری نیست و با دستور کسی برگزار نمی‌شود. چون اعضا برای شرکت در آن هزینه‌های سنگین می‌پردازند پس برای حضور در نمایشگاه باید اعضا و شرکت‌ها رغبت داشته باشند، هزینه‌ها بالاست و شرکت‌ها خودشان تصمیم گیرنده هستند.»

نصر پیگیر است

حسین اسلامی رئیس سازمان نصر تهران هم می‌گوید: «از دو هفته قبل در حال بررسی برگزاری یا عدم برگزاری الکامپ بوده‌ایم.در هفته قبل برخی از شرکت کنندگان انصراف داده‌اند و نظرسنجی‌هایی در این زمینه در شبکه‌های اجتماعی صورت گرفته است. ما به عنوان صنف نظر جمعی اعضا و شرکت کنندگان برایمان مهم است و در جلسه آتی هیات مدیره مبتنی بر نظرات اخذ شده تصمیم می‌گیریم.»

براساس این گزارش درحال حاضر مهمترین چالش برگزاری الکامپ بیست و ششم در سال جاری اختلال و انسداد اینترنت است که باعث شده شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات وارتباطات ایران با مشکلات اقتصادی در کسب و کار خود مواجه شوند.

https://pvst.ir/ddb
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو