skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقتصاد دیجیتال

تحریریه پیوست

نمایشگاه الکامپ در آبان برگزار نمی‌شود

تحریریه پیوست

۷ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ آبان ۱۴۰۱

الکامپ ۲۶

نمایشگاه الکامپ بیست‌وششم که برای برگزاری در آبان ۱۴۰۱ برنامه‌ریزی شده بود، لغو شد. زمان برگزاری این نمایشگاه متعاقباً توسط سازمان نظام صنفی کشور اعلام خواهد شد.

به گزارش پیوست، با انصراف شرکت‌های متقاضی حضور در الکامپ بیست‌وششم، احتمال عدم برگزاری نمایشگاه الکامپ افزایش یافته بود با این حال سازمان نظام صنفی تصمیم نهایی را بر اساس نظر اعضا دانست که در آخرین بیانیه این سازمان مشخص شد به دلیل انصراف تعدادی از شرکت‌ها طی هفته‌های اخیر و طبق اعلام پیمانکار برگزارکننده نمایشگاه، با شرایط موجود امکان برگزاری الکامپ ۲۶ وجود ندارد؛ البته این موضوع با توجه به رویدادهای اخیر و محدودیت‌ها و انسداد اینترنت که کسب‌وکارهای فناورانه را با چالش‌های اقتصادی و اجتماعی روبه‌رو کرده، چندان دور از انتظار نبود.

در ابتدای تابستان امسال سازمان نصر کشور با گلایه از اطلاع‌رسانی یکی از سازمان‌های استانی که هفته دوم مرداد را به عنوان زمان برگزاری الکامپ بیست‌وششم معرفی کرده بود، تقارن این ایام با دهه محرم را دلیل امکان برگزاری نمایشگاه الکامپ عنوان کرد و با پوزش از بی‌دقتی در زمان‌بندی برنامه‌ریزی این رویداد، زمان پیشنهادی برای برگزاری نمایشگاه الکامپ را به آبان موکول کرد.

در اطلاعیه بعدی سازمان نصر کشور که با انتقاد از نصر تهران همراه بود، اعلام شد: سازمان نصر تهران برای برگزاری نمایشگاه الکامپ، صرفاً مسئولیت اجرایی را عهده‌دار بود و نه سیاست‌گذاری، اما به این حوزه ورود و مشکلات کنونی را ایجاد کرد. ضمن اینکه، این سازمان در همان زمان، دو تاریخ پیشنهادی دیگر نیز برای انتخاب به عنوان زمان برگزای الکامپ داشت اما به دلیل کم‌تجربگی و خودداری از مشورت با دیگران، دهه اول محرم را انتخاب کرد، در حالی که سازمان نصر کشور توانایی مدیریت این موضوع را داشت همان‌طور که اکنون توانست تاریخ مناسبی را انتخاب کند. در همین اطلاعیه گفته شد با هم‌افزایی دستگاه‌های متولی و در نظر گرفتن شرایط کرونایی کشور، تاریخ دقیق برگزاری نمایشگاه در بازه زمانی ۱۹ تا ۲۲ آبان‌ماه در نظر گرفته شده است.

با نزدیک‌ شدن به زمان برگزاری نمایشگاه الکامپ که با موج جدید اختلال و فیلترینگ همراه شد، احتمال عدم برگزاری به‌دلیل انصراف اعضای صنف در پی اعتراض به وضعیت کنونی افزایش یافت.

کاوه ثروتی، مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ، در این باره به پیوست گفت: «ما در الکامپ نماینده بخش خصوصی هستیم و این بخش خصوصی است که تصمیم‌گیرنده و اصل کار است. این حق طبیعی شرکت‌های بخش خصوصی است که می‌خواهند نمایشگاه را در فضایی آرام، باثبات و خالی از ابهام برگزار کنند. در حال حاضر شرکت‌های خصوصی زیادی از حضور در الکامپ انصراف داده‌اند و علاقه‌مند نیستند در فضایی پرابهام و بدون اینترنت نمایشگاه برگزار کنند.»

https://pvst.ir/de4

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو