skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آبان ماه تاریخ جدید برگزاری الکامپ بیست و ششم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزاری الکامپ ۲۶ را به بعد از محرم و صفر موکول کرد

۲۳ تیر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۶ تیر ۱۴۰۱

الکامپ ۲۶

برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ ایران بار دیگر به تعویق افتاد و تاریخ برگزاری آن در شرایط فعلی ۱۹ تا ۲۲ آبان ۱۴۰۱ اعلام شده است.

روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ با هم‌افزایی و تعامل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و نهادهای متولی پس از ماه‌های محرم و صفر و عبور کشور از خطر احتمالی موج جدید کرونا در آبان‌ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش پیوست، پس از اعلام تاریخ برگزاری الکامپ در مردادماه از سوی نصر تهران، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در اطلاعیه خبر از تغییر تاریخ برگزاری نمایشگاه الکامپ به دلیل همزمانی آن با محرم داده بود اما نصر تهران به عنوان متولی برگزاری این نمایشگاه با تغییر تاریخ مخالفت کرده بود، حال نصر کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که تاریخ برگزاری نمایشگاه به بعد از محرم و صفر و پس از گذر از موج جدید کرونا موکول شده است.

در این اطلاعیه آماده است، پیش از این، بدون هماهنگی با شورای مرکزی سازمان نصر به عنوان متولی قانونی صنف فاوا و صرفاً بر اساس اعلام یکی از سازمان‌های استانی، تاریخ برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ ایران، در مردادماه امسال و همزمان با دهه اول ماه محرم تعیین شده بود که با توجه به انتقادها و گلایه‌ها از تاریخ تعیین‌شده، با هدف حفظ احترام باورهای دینی و شعائر مذهبی، پیگیری‌های لازم برای تعیین تاریخ مناسب برگزاری نمایشگاه از سوی سازمان صورت گرفت.

بنا بر این اطلاعیه، در حالی که طبق تفاهمنامه امضاشده با نصر کشور، سازمان نصر تهران برای برگزاری نمایشگاه الکامپ، صرفاً مسئولیت اجرایی را عهده‌دار بود و نه سیاست‌گذاری، اما به این حوزه ورود و مشکلات کنونی را ایجاد کرد. ضمن اینکه، این سازمان در همان زمان، دو تاریخ پیشنهادی دیگر نیز برای انتخاب به عنوان زمان برگزای الکامپ داشت اما به دلیل کم‌تجربگی و خودداری از مشورت با دیگران، دهه اول محرم را انتخاب کرد، در حالی که سازمان نصر کشور توانایی مدیریت این موضوع را داشت همان‌طور که اکنون توانست تاریخ مناسبی را انتخاب کند.

موضوع حائز اهمیت دیگر اینکه، با توجه به ضرورت مدیریت مصرف برق در کشور طی ماه‌های گرم فصل تابستان، تغییر زمان برگزاری نمایشگاه الکامپ، یک توصیه و درخواست منطقی برای کمک به کاهش مصرف برق در کشور بود که اجابت شد.

همچنین تلاش برای حضور پررنگ شرکت‌های خارجی صنعت فاوا در نمایشگاه الکامپ ایران، به خصوص کشورهای همسایه، رایزنی بیشتر در این خصوص را ضروری ساخت که با فرصت پیش‌آمده تا آبان‌ماه، این مهم نیز میسر خواهد شد.

نکته دیگر درباره ضرورت تغییر تاریخ اولیه اینکه، افزایش آمار مبتلایان به کرونا طی روزهای اخیر و خطر شیوع موج جدید این بیماری با زیرسویه‌های جدید اومیکرون، همراهی با کادر درمان و خادمان سلامت مردم برای پیشگیری از این بحران را ضروری ساخت و درستی جلوگیری از برگزاری الکامپ در مردادماه را تصدیق کرد. در همین راستا با همکاری قابل تقدیر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان پدافند غیرعامل، سازمان توسعه تجارت و مدیریت نمایشگاه بین‌المللی تهران، مقرر شد بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ، پس از ماه‌های محرم و صفر و همچنین عبور کشور از خطر شیوع موج جدید کرونا، در فصل پاییز و با مسئولیت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزار شود.

سازمان نصر کشور با عذرخواهی مجدد از اعضا به‌ دلیل ناهماهنگی صورت‌گرفته توسط یکی از سازمان‌های استانی، اعلام می‌دارد با هم‌افزایی دستگاه‌های متولی و در نظر گرفتن شرایط کرونایی کشور، تاریخ دقیق برگزاری نمایشگاه در بازه زمانی ۱۹ تا ۲۲ آبان‌ماه در نظر گرفته شده است.

https://pvst.ir/cqs

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو