skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو هستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فناوری

عضو تحریریه

مدیرعامل صبانت: اختلال در اینترنت، مصرف را نصف کرده است

علی مومنی عضو تحریریه

۴ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : 2 دقیقه

قطعی اینترنت در ایران

برای بوکمارک این نوشته

طبق اعلام شرکت صبانت، پهنای باند مصرفی مشترکان این اپراتور اینترنت ثابت پیرو اختلال روزهای اخیر در اینترنت کشور، ۵۰ درصد افت کرده است.

به گزارش پیوست، پس از شروع ناآرامی‌ها در روزهای اخیر، به رغم تکذیب اعمال محدودیت‌ها از سوی وزیر ارتباطات، اینترنت کشور با اختلال‌ مواجه شد. اگرچه کاربران این محدودیت‌ها را بیشتر در اینترنت موبایل تجربه کردند اما در بخش ثابت اینترنت نیز تاثیرگذار بوده است.

احمد بیدآبادی، مدیرعامل صبانت، در گفت‌وگو با پیوست در مورد تاثیر قطعی اینترنت بر این اپراتور گفت: پهنای باند مصرفی کاربران ما در این چند روز ۵۰ درصد افت کرده است.

او ادامه داد: هزینه‌های زیرساخت، تجهیزات و نگهداری ما همچنان به قوت خود باقی است اما فروش‌مان نصف شده و این مساله باعث خوابیدن کسب‌وکار ما شده است.

به نظر می‌رسد کاهش مصرف اینترنت به افزایش میزان فیلترینگ سایت‌ها و شبکه‌‌های اجتماعی بازمی‌گردد. طی روزهای گذشته علاوه بر اینستاگرام و واتس‌اپ، لینکدین و اسکایپ نیز از طریق آی‌پی ایران در دسترس نبودند.

مدیرعامل این FCP همچنین گفت: کسانی که کسب‌وکارشان به اینستاگرام و واتس‌اپ وابسته است نیز در این چند روز با مشکل مواجه شده‌اند اما تاثیر مستقیم این شرایط بر کسب‌وکار ما افت ۵۰ درصدی مصرف کاربران است.

این در حالی است که طبق گفته وزیر کشور، محدودیت‌های اعمال‌شده در اینترنت کشور «محدود» است و تا زمانی که ناآرامی‌ها ادامه پیدا کند اینترنت کشور به حالت پیشین بازنمی‌گردد.

برای بوکمارک این نوشته

https://pvst.ir/d85

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top
جستجو