skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

وزیر ارتباطات: محدودیت‌های اینترنت امنیتی است + به‌روزرسانی

تحریریه پیوست

۳۰ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۶ آذر ۱۴۰۱

وزیر ارتباطات: به خاطر مسائل امنیتی ممکن است محدودیت‌هایی در اینترنت اعمال شود + به‌روزرسانی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد در روزهای اخیر به دلیل مسائل امنیتی ممکن است محدودیت‌هایی در اینترنت اعمال شود.

به گزارش پیوست، طی روزهای گذشته همزمان با اعتراضات به کشته شدن مهسا امینی در برخی از ساعت‌های روز اینترنت همراه با اختلال مواجه شده است و کاربران اینترنت همراه امکان استفاده از آن را نداشتند، حال وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این خبر را تایید می‌کند و احتمال ادامه این روند را می‌دهد.

عیسی زارع‌پور اما تاکید می‌کند در روزهای اخیر پهنای باند اینترنت کاهش پیدا نکرده است.

به گفته او، به خاطر مسائل امنیتی و برخی از بحث‌هایی که این روزها وجود دارد، ممکن است گاهی محدودیت‌هایی از سوی دستگاه‌های امنیتی تصمیم‌گیری و اعمال شود، ولی در کل کاهش باند اتفاق نیفتاده است.

زارع‌پور همچنین در حاشیه این جلسه و در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره فعال شدن اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران اعلام کرد: «شورای عالی فضای مجازی ضوابطی مشخص کرده و اپراتورها باید این ضوابط را طی کنند. بعید می‌دانم به این زودی بتوانند اینجا سرویسی فراهم کنند؛ سرویس‌شان کامل نیست.»

به‌روزرسانی:

پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بیانیه‌ای ادعای قطع اینترنت در ساعات و روزهای آینده را تکذیب کرد. در این اطلاعیه آمده است، برخی از خبرگزاری‌ها نقل‌قول اشتباهی از سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت منتشر کرده‌اند و قرار نیست اینترنت در روزهای آینده محدود شود.

این پایگاه خبری همچنین اعلام کرده است وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال خبرنگاری در حاشیه جلسه دولت درباره سرعت اینترنت در روزهای اخیر گفت: «پهنای باند کاهش پیدا نکرده است.»

همچنین بر اساس این بیانیه، وزیر ارتباطات در خصوص وضعیت اینترنت کشور توضیح داده: «در روزهای اخیر در برخی نقاط و برخی ساعات محدودیت‌های مقطعی وجود داشته که برطرف شده است و در حال حاضر شبکه ارتباطی هیچ مشکلی از نظر سرعت و کیفیت ارتباطی ندارد.»

https://pvst.ir/d7l

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو