skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آموزش

فریما کیانی

فریما کیانی نویسنده میهمان

آموزش ثبت نام متاورس برای ورود به پلتفرم‌های متاورس چه باید کرد؟

فریما کیانی
فریما کیانی
نویسنده میهمان

۵ بهمن ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۸ دقیقه

ثبت نام متاورس

متاورس(Metaverse) یا فراجهان که با ترکیب دنیای واقعی و مجازی تجربه جدیدی را برای کاربران فراهم می‌کند. کاربران در این دنیا می‌توانند بازی کنند، ملک بخرند و با نسخه مجازی افراد (آواتار) تعامل داشته باشند. این دنیای جذاب و ناشناخته مورد استقبال بسیاری از مردم در سطح دنیا قرار گرفته است. این استقبال به قدری زیاد است که مردم حاضرند پس‌انداز و درآمد خود را آنجا سرمایه‌گذاری کنند. شاید برایتان سوال شده که چگونه وارد متاورس شویم؟ برای ورود به متاورس باید ثبت نام کنید. آموزش ثبت نام متاورس موضوعی است که در این مطلب از پیوست به آن می‌پردازیم.

مراحل ثبت نام متاورس

اگر منتظر پاسخ برای سوال «چگونه در متاورس ثبت نام کنیم؟» هستید، باید بگوییم که ورود به دنیای متاورس از طریق یک راه مشخص انجام نمی‌شود. قدم اول در آموزش ثبت نام متاورس انتخاب یک پلتفرم است. ورود به این دنیا از طریق پلتفرم‌های متعددی امکان‌پذیر است. هر پلتفرم قابلیت‌های مختلفی دارد. می‌توانید در آن‌ها بازی کنید، سفر مجازی بروید، با آواتارهای دیگر دیدار کنید و به خرید و فروش ملک و زمین مشغول بپردازید. بعضی از معروف‌ترین پلتفرم‌ها برای ورود به متاورس عبارتند از دیسنترالند (Decentraland)، سندباکس (Sandbox) و آپلند (Upland). در این مقاله ثبت نام و ورود به متاورس از طریق دیسنترالند را توضیح می‌دهیم.

ثبت نام در دیسنترالند

متاورس دیسنترالند روی بلاک‌چین اتریوم طراحی شده و یکی از معتبرترین پلتفرم‌های حال حاضر است. برای ثبت نام در دیسنترالند و هر پلتفرم دیگری به «کیف پول ارز دیجیتال» احتیاج دارید. از طریق این کیف پول می‌توانید حساب خود را برای خرید در متاورس شارژ کنید. در ادامه در مورد ارز دیجیتال و کیف پول ارز دیجیتال بیشتر خواهیم گفت.

ورود به سایت

ابتدا وارد سایت دیسنترالند شوید. پس از دسترسی به صفحه اصلی سایت می‌توانید گزینه‌های موجود برای استفاده از امکانات آن را مشاهده کنید؛ اما قدم اول ثبت نام در دیسنترالند است.

شروع ثبت نام

در قسمت بالای صفحه اصلی سایت، سمت راست، با گزینه‌ای به نام START EXPLORING رو‌به‌رو می‌شوید. روی آن کلیک کنید تا مراحل ثبت نام را آغاز کنید. این گزینه که رنگ قرمز دارد در تصویر زیر قابل مشاهده است.

ثبت‌نام در متاورس
برای شروع فرایند ثبت نام روی گزینه start exploring کلیک کنید

 

انتخاب روش ورود

آموزش ثبت نام متاورس را با انتخاب روش ورود ادامه می‌دهیم. بعد از کلیک ، به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که دو گزینه پیش روی شما می‌گذارد: Play as guest و Create an account or sign in.

زیر هر گزینه نوشته شده که با انتخاب هر کدام چه دسترسی‌هایی برایتان فعال می‌شود. اگر فعلا قصد خرید و فروش ندارید و فقط می‌خواهید با فضای متاورس آشنا شوید، روی گزینه Play as guest کلیک کنید. با ورود به عنوان مهمان، شما قابلیت‌های محدودی در متاورس خواهید داشت. در واقع با انتخاب این گزینه احتیاج به ایجاد حساب کاربری ندارید و مستقیم وارد دنیای متاورس می‌شوید. اگر قصد دارید تا در متاورس خرید و فروش کنید و از امکانات آن برای آواتارتان بهره‌مند شوید، باید گزینه دیگر را انتخاب کنید. در این صورت احتیاج به کیف پول ارز دیجیتال خواهید داشت.

 

انتخاب کیف‌پول دیجیتال

بعد از آن‌که روی Create an account کلیک کردید وارد صفحه‌ای می‌شوید تا کیف‌پول خود را انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما انتخاب MetaMask است.

کیف پول متامسک
متا ماسک را بر اساس سیستم‌عاملی که دارید دانلود کنید
ثبت نام متاورس
کیف‌پول متامسک به عنوان یک افزونه به مرورگری که دارید اضافه می‌شود

با مراجعه به سایت این کیف‌پول، گذراندن چند مرحله و دریافت عبارت (بازیابی) می‌توانید کیف‌پول خود را بسازید. حالا برای ورود به دنیای متاورس آماده هستید و می‌توانید برای انتقال یا دریافت ارز دیجیتالی از کیف‌پولی که دارید استفاده کنید.

خرید ارز دیجیتال

پس از انتخاب کیف‌پول و اتصال آن به پلتفرم، به ارز دیجیتال احتیاج دارید. شما می‌توانید از صرافی‌های آنلاین معتبر خرید کنید. همه صرافی‌های آنلاین برای آن‌که به شما خدمات دهند احتیاج به ثبت نام شما دارند. پس اول صرافی موردنظرتان را انتخاب کنید، حساب کاربری ایجاد کنید و احراز هویت شوید. منظور از احراز هویت وارد کردن اطلاعات فردی مثل نام و نام‌خانوادگی و یا بارگذاری مدارکی مثل عکس سلفی است که همه این مراحل در سایت مربوط به صرافی به طور کامل توضیح داده شده است.

بعد از آن حساب خود را با ریال شارژ کنید و ارز دیجیتالی موردنظرتان را بخرید.

انتقال ارز خریداری شده به کیف‌پول

در این مرحله باید ارزی را که از صرافی خریدید به کیف‌پولتان انتقال دهید تا بتوانید از آن در متاورس استفاده کنید. کیف پول خود را باز کنید و روی گزینه receive یا deposit کلیک کنید. آدرس عمومی خود را در این قسمت وارد کنید. حالا وارد قسمت کیف پول یا wallet سایت صرافی شوید و withdraw را انتخاب کنید. crypto را بزنید و اسم ارز دیجیتالی‌ای که می‌خواهید انتقال دهید را انتخاب کنید. شبکه انتقال مورد نظرتان را انتخاب کنید و بعد از واردن کردن اسم ارز، گزینه submit را بزنید. در مرحله آخر باید کدهای امنیتی خواسته شده را وارد کنید تا انتقال ارز کامل شود.

نحوه ورود به متاورس

پس از آموزش ثبت نام متاورس، نوبت به ورود می‌رسد. در این قسمت نحوه ورود به متاورس را توضیح می‌دهیم.

انتخاب آواتار

پس از پایان ثبت نام وارد صفحه اصلی دیسنترالند شوید و به کمک گزینه sign in وارد حساب کاربری خود شوید. با صفحه‌ای مواجه می‌شوید که باید به کمک المان‌های داده شده آواتار خود را بسازید. یکی از جذابیت‌های دنیای متاورس این است که حتما لازم نیست که آواتار شبیه خودتان باشد. می‌توانید رنگ پوست و یا مدل موی متفاوت برای خود انتخاب کنید. البته می‌توانید ویژگی‌های حقیقی‌تان را هم اضافه کنید. این المان‌ها و تغییرات محدود هستند. برای تغییر و دست‌کاری بیشتر آواتار احتیاج به پول دارید. بعد از انتخاب آواتار گزینه Done را بزنید و برای خود اسم انتخاب کنید. حالا آماده رفتن به دنیای متاورس هستید.

انتخاب آواتار در متاورس
ساخت آواتار طبق سلیقه کاربران در متاورس

تایید قوانین دسنترالند

بعد از ساخت آواتار، صفحه‌ای تحت عنوان قوانین باز می‌شود. باید آن را بخوانید و تایید کنید. تایید شما به منزله کلیدی برای ورود به دنیای متاورس است. دقت کنید که قوانین را حتما بخوانید؛ چرا که به هرحال قرار است وارد دنیای جدیدی شوید و چیزی از قوانین آن نمی‌دانید.

شروع بازی و فعالیت

بازی از میدان اصلی شهر به نام «Genesis Plaza» شروع می‌شود. در ابتدا برای هر قدم راهنمایی می‌شوید تا دچار سردرگمی نشوید. چند تابلوی بزرگ روبه‌روی شما قرار دارد که در آنجا فعالیت‌هایی که می‌توانید به مرور انجام دهید قرار گرفته است. می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید تا به محل برگزاری بازی برسید. با زدن کلید space وارد قسمت زمین‌‌‌ها می‌شوید که به شما امکان گشت‌وگذار در آن منطقه را می‌دهد.

تعامل با سایر کاربرها

در دنیای متاورس امکان این فراهم است که با دیگران آشنا شوید و با آن‌ها تعامل داشته باشید. برگزاری جلسات دوستانه، جلسات کاری، کنسرت و فعالیت‌هایی از این قبیل در متاورس برگزار می‌شود.

خرید و فروش و سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از هدف‌های متاورس سرمایه‌گذاری درست و رسیدن به سود است. برای به دست آوردن سود مناسب باید مطالعه بیشتری در مورد ملک در دنیای متاورس انجام دهید. سپس با واحد پولی رایج در دسنترالند که «MANA» نام دارد، خرید و فروش انجام دهید. زمینی که خریدید را به عنوان محل برگزاری جلساتی که دارید استفاده کنید و یا مدتی اجاره دهید. به کمک این فعالیت‌ها در زمان مناسب به سوددهی خواهید رسید.

سخن پایانی

دنیای متاورس دنیای جدیدی است که هنوز برای خیلی‌ها ناشناخته است. این دنیا بخشی از کارها، مثل برگزاری رویدادها را آسان‌تر کرده است و بسیاری ترجیح می‌دهند تا کارها و معاشرت‌های خود را در این دنیا ادامه دهند. قبل از ورود به این دنیای ناشناخته بهتر است اطلاعات مربوط به آن را کسب کنید تا دچار مشکل نشوید. سپس به کمک آموزش ثبت نام متاورس، وارد این فرادنیا شوید و از آن لذت ببرید.

سوالات متداول در مورد ثبت نام در متاورس

چطور باید وارد متاورس شد؟

برای ورود به دنیای متاورس احتیاج دارید در قدم اول یک پلتفرم انتخاب کنید و مراحل ثب نام در متاورس را کامل کنید.

از طریق چه پلتفرم‌های می‌توان وارد متاورس شد؟

پلتفرم‌های متعددی برای ورود به دنیای متاورس وجود دارد اما معروف‌ترین پلتفرم‌ها دیسنترالند(Decentraland)، سند باکس  (Sandbox) و آپ‌لند (Upland) هستند.

برای ورود رایگان به متاورس چه باید کرد؟

شما به عنوان مهمان می‌توانید وارد دنیای متاورس شوید و بعضی از فعالیت‌ها را انجام دهید. اما این فعالیت‌ها بسیار محدود هستند و برای کارهای بیشتر احتیاج به ارز دیجیتال خواهید داشت.

 نقش آواتار در متاورس چیست؟

آواتار شخصیتی است که هر نفر برای ورود به متاورس، با توجه به ویژگی‌‌های ظاهری خود، باید بسازد. آواتار نماینده مجازی شما در دنیای متاورس خواهد بود.

سوالات متداول

چطور باید وارد متاورس شد؟

برای ورود به دنیای متاورس احتیاج دارید در قدم اول یک پلتفرم انتخاب کنید و مراحل ثب نام در متاورس را کامل کنید.

از طریق چه پلتفرم‌های می‌توان وارد متاورس شد؟       

پلتفرم‌های متعددی برای ورود به دنیای متاورس وجود دارد اما معروف‌ترین پلتفرم‌ها دیسنترالند(Decentraland)، سند باکس  (Sandbox) و آپ‌لند (Upland) هستند.

برای ورود رایگان به متاورس چه باید کرد؟

شما به عنوان مهمان می‌توانید وارد دنیای متاورس شوید و بعضی از فعالیت‌ها را انجام دهید. اما این فعالیت‌ها بسیار محدود هستند و برای کارهای بیشتر احتیاج به ارز دیجیتال خواهید داشت.

آواتار در متاورس چیست؟

آواتار شخصیتی است که هر نفر برای ورود به متاورس، با توجه به ویژگی‌‌های ظاهری خود، باید بسازد. آواتار نماینده مجازی شما در دنیای متاورس خواهد بود.
https://pvst.ir/e0w

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو