skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سندباکس و فلیک‌پلی استفاده از بلاک‌چین در هر دو پلتفرم را ممکن کردند

۲۹ فروردین ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

فلیک‌پلی و سندباکس، شرکت‌های گیمینگ، روز دوشنبه هجدهم آوریل اعلام کردند همکاری جدیدی را کلید زده‌اند تا بازیکنان بتوانند از بلاک‌چین در هر دو پلتفرم استفاده کنند. این حرکت، گامی کلیدی در جهت ساختن متاورس است.

ایده متاورس افرادی را ترسیم می‌کند که آزادانه بین دنیاهای مجازی در پلتفرم‌های مختلف حرکت می‌کنند، لباس مجازی می‌پوشند و سایر متعلقات را نیز به همراه دارند. این مفهوم را هم‌کنش‌پذیری (interoperability) می‌نامند.

تحقق ایده فوق سال‌ها با ما فاصله دارد و مستلزم همکاری بین شرکت‌ها و سازندگان متاورس از جمله متا، صاحب فیس‌بوک، مایکروسافت و اپیک‌گیمز است.

فلیک‌پلی اپلیکیشنی است که در آن بازیکنان می‌توانند قفل اشیای قابل‌ جمع‌آوری دیجیتالی را با استفاده از یک نقشه تعاملی از محیط واقعی‌شان باز کنند و سپس از دوربین گوشی‌شان بهره بگیرند تا اشیای دیجیتالی را روی دنیای واقعی بگذارند و با اشیا تعامل کنند تا ویدئو و سایر محتواها را بسازند. این اپلیکیشن روز دوشنبه اعلام کرد که اولین مجموعه‌ ان‌اف‌تی‌اش به نام فلیکی را معرفی خواهد کرد که شامل طرح‌هایی از سوسمار انسان‌نما با لباس‌های متنوع می‌شود.

بخشی از افرادی که یک فلیکی می‌خرند خواهند توانست از این ان‌اف‌تی به‌ عنوان آواتار در سندباکس استفاده کنند: بازیکنان در این بازی که هم نسخه وب دارد و هم نسخه موبایل، می‌توانند دنیای مجازی سه‌بعدی بسازند.

ابتدا صاحبان فلیکی قفل نسخه‌ای از سوسمار را برای استفاده در سندباکس باز خواهند کرد اما بعد از مدتی کوتاه خواهند توانست از یک نسخه دقیقاً یکسان که روی بلاک‌چین هر دو بازی ذخیره شده بهره جویند. این موضوع را پیرینا مرینو، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی فلیک‌پلی، گفت و اضافه کرد که شرکت با سندباکس همکاری می‌کند تا هم‌کنش‌پذیری را تا پایان سال محقق سازد.

این مورد یکپارچه‌سازی اهمیت ویژه‌ای دارد زیرا همان‌طور که سباستین بورگت هم‌بنیان‌گذار سندباکس می‌گوید، این شاید اولین بار باشد که یک ان‌اف‌تی در دنیای مجازی به دنیای فیزیکی پل می‌زند و پیوندی کاربردی با آن پیدا می‌کند.

بورگت می‌افزاید همکاری با فلیک‌پلی، به ایجاد «تجربه غوطه‌ور‌کننده‌تر با ورود به متاورس و سندباکس» کمک خواهد کرد.

منبع: msn

https://pvst.ir/c6x

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو