skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آیا توییچ در ایران فیلتر شده است؟ پلتفرم‌های محبوب در تیررس فیلترینگ

مینا پاکدل تحریریه

۱۳ تیر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ تیر ۱۴۰۱

توییچ فیلتر شد

کاربران شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند توییچ، پلتفرم استریم آنلاین که بر بازی‌های ویدئویی تمرکز دارد، در ایران فیلتر شده است. در حال حاضر کاربران با استفاده از VPN می‌توانند به این پلتفرم دسترسی پیدا کنند و پس از وارد شدن به صفحه یک کاربر حتی با قطع کردن VPN می‌توان از آن استفاده کرد اما برای وارد شدن به صفحه کاربر دیگر، مجدداً باید به VPN متصل شد.

به گزارش پیوست، پیش‌ از این در اسفند ۱۴۰۰ توییچ در ایران فیلتر و بعد از مدتی کوتاه بدون ارائه توضیحی، رفع فیلتر شد اما دوباره از اوایل تابستان امسال، بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی به کندی توییچ اشاره کردند یا نوشتند که برای استریم بازی، از وی‌پی‌ان استفاده می‌کنند. حالا یک هفته نگذشته است که کاربران با هشتگ «نه به فیلترینگ»، اعتراض خود را به این اقدام نشان داده‌اند.

این پلتفرم در سال ۲۰۱۱ راه‌اندازی شد و با حدود ۱۴۰ میلیون کاربر فعال ماهانه، از برنامه‌های محبوب گیمرها به حساب می‌آید که میزبان گیمرها و بازی‌های محبوبی مثل League of Legends و Fortnite است.

علاوه بر اشاره به کاهش کیفیت کلی شبکه، بسیاری از کاربران از کند شدن برنامه‌هایی مثل اینستاگرام گفته‌اند. همه اینها در حالی است که وزیر ارتباطات اخیراً فیلترینگ واتس‌اپ و اینستاگرام را شایعه خواند.

توییچ در سال ۲۰۱۴ با ۹۷۰ میلیون دلار به مالکیت آمازون درآمد و در ۲۰۲۱ بیش از ۲ میلیارد دلار درآمد را به خود اختصاص داد. این پلتفرم در سپتامبر ۲۰۱۸ در حالی در چین ممنوع شد که سومین اپ محبوب کاربران چینی در اپ‌استور iOS بود.

https://pvst.ir/cox
مینا پاکدلتحریریه

  با کارشناسی ادبیات انگلیسی و کارشناسی ارشد فلسفه غرب، حتی اگر جفتشان را از دانشگاه علامه گرفته باشی، آن‌قدرها مجال نداری که در مشاغل مربوطه جای بگیری. من از سال ۱۳۹۰، به عنوان مترجم وارد حوزه مطبوعات شدم، کم‌کم نوشتم و بعدتر، با "پیوست" یاد گرفتم که آدم می‌تواند از قالب‌ها بگریزد و همچنان بنویسد و ترجمه کند. برای من، دنیای فناوری گره خورد به دنیای علوم انسانی.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو