skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بازی ایرانی کلاچ پرطرفدارترین بازی ایرانی داده‌های کافه بازار در خصوص بازی‌ها نشان می‌دهد که بازی کانتر ۲ و کلاچ پرطرفدارترین بازی‌ها روی این فروشگاه هستند

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۱۱ تیر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۲ تیر ۱۴۰۱

داده‌های کافه بازار از دانلود بازی

بازی ایرانی کلاچ در ۱۴ استان کشور بیشترین دانلود و نصب را در کافه‌‌بازار به خود اختصاص داده است. البته طبق داده‌های کافه‌بازار، بازی خارجی کانتر۲ در مجموع پرطرفدارترین بازی روی این فروشگاه اندرویدی به شمار می‌آید اما پس از آن بازی کلاچ در رتبه دوم قرار می‌گیرد.

به گزارش پیوست، کافه‌بازار در داده‌هایی که به بررسی بازی‌ها و رفتار کاربران در حوزه جست‌وجوی بازی‌ها پرداخته نشان داده است کلمه «بازی» پرتکرارترین کلمه جست‌وجوشده از سوی کاربران در این پلتفرم است و پس از بازی بیشترین کلماتی که جست‌وجو شده‌اند به ترتیب «اینستاگرام»، «واتس‌اپ»، «ماشین بازی»،‌«بازی جدید دخترانه»، «بازی ماشین» و «بازی جدید» بوده است.

کلمات جستجو شده در کافه بازار
بیشترین کلمه جست‌وجوشده در بازار

این یعنی اغلب جست‌وجوی کاربران شامل کلیدواژه‌هایی با هدف دستیابی به بازی بوده است و کاربران بازار با همین جست‌وجوها به نصب بازی‌هایی مثل Special Forces و شبیه‌سازی رانندگی ترغیب می‌شوند.

بازی‌ های برتر خارجی
پنج‌ بازی برتر ایرانی و خارجی بر اساس داده‌های کافه‌بازار

اطلاعات کافه‌بازار حاکی از آن است که به ترتیب، بازی‌های ایرانی و خارجی گروه نیروهای ویژه Speacial Forces Group 2  (کانتر۲)، کلاچ، کلش‌آوکلنز، پو و شبیه‌ساز رانندگی پنج‌ بازی برتر کافه‌بازار در سال ۱۴۰۰ بوده‌اند. در این لیست، هرچند نام چهار بازی غیرایرانی به چشم می‌خورد اما اختصاص رتبه دوم به یک بازی ایرانی یعنی «کلاچ» نشان می‌دهد رفته‌رفته بازی‌های ایرانی در حال پیشروی پابه‌پای همتایان خارجی خود هستند.

به نظر می‌رسد بومی‌سازی ویژگی‌های بازی در کنار کیفیت ساخت این بازی‌ها در این اقبال بی‌تاثیر نبوده است.

با این‌ حال هرچند آمارهای کافه‌بازار از پراقبال‌ترین بازی‌ها در سال ۱۴۰۰ به ترتیب بالاست، آمار نصب کلی بازی‌ها فارغ از زمان، نتایج جالبی را نشان می‌دهد. بر اساس این آمار که در صفحه دانلود هر کدام از این بازی‌ها نمایش داده شده است، بیشترین تعداد نصب با آمار ۱۰ میلیونی در اختیار بازی کلش‌‌آوکلنز بوده و در ادامه بازی‌های پو با ۹ میلیون بار نصب، شبیه‌ساز رانندگی با هشت میلیون بار نصب، کلاچ با بیشتر از هفت میلیون بار نصب، و کانتر۲ با بیش از ۶ میلیون بار نصب در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

۱۴ استان ایران بازی ایرانی را ترجیح می‌دهند

داده‌های کافه‌بازار در ادامه به محبوب‌ترین بازی‌ها به تفکیک استان اشاره کرده است. بر این اساس بیشترین ترجیح کاربران ۱۷ استان از ۳۱ استان کشور، چهار بازی خارجی حاضر در لیست محبوب‌ترین بازی‌ها بوده‌اند و در ۱۴ استان دیگر، بازی ایرانی کلاچ بازی شماره یک کاربران بوده است.

داده‌های کافه بازار از دانلود بازی
محبوب‌ترین بازی‌های کافه‌بازار به تفکیک استان

در استان‌های فارس، آذربایجان شرقی و غربی، کرمان، هرمزگان، سیستان‌وبلوچستان، همدان، لرستان، بوشهر، زنجان، کردستان، ایلام و چهارمحال‌وبختیاری، کلاچ رتبه اول از نظر دانلود و نصب را به‌ خود اختصاص داده است.

اما بازی محبوب کاربران بازار در استان‌های تهران، خوزستان، گیلان، البرز، کرمانشاه، قم، مرکزی و قزوین، کلش‌‌آوکلنز بوده و در هفت استان خراسان رضوی، گلستان، مازندران، یزد، خراسان شمالی و جنوبی، و سمنان بخت و اقبال با Speacial Forces Group 2 یار است.

https://pvst.ir/cof
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو