skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مرکز تتا ۳ هزار و ۸۰۰ اینماد بی‌ستاره صادر کرد

۱۵ فروردین ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تعداد اینمادهای بدون ستاره صادرشده را سه هزار و ۸۰۰تا اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، پس از ابلاغ اجرای الزام دریافت اینماد از سوی پذیرندگان پرداخت‌یارها و تقریباً تمامی کسب‌وکارهایی که درگاه پرداخت دارند، اینماد بدون ستاره به عنوان راهکار پیشنهادی بخش خصوصی برای کسب وکارهای خرد مطرح و پس از برگزاری جلسات کارشناسی بین مرکز تتا، بانک مرکزی، شرکت شاپرک و بخش خصوصی با محوریت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، نهایی و به عنوان بخشی از تدابیر مشترک به منظور اجرای بهینه الزام اینماد برای پرداخت‌یارها طی اطلاعیه‌ای رسمی در شهریورماه منتشر شد.

اینماد بدون ستاره در واقع فرایند ساده‌شده اعطای نماد اعتماد الکترونیکی برای کسب‌وکارهای خرد است که به عنوان اولین تجربه مجوز ثبت‌محور در کشور صرفاً با احراز هویت و دامنه عملیاتی شده و ظرف چند دقیقه قابل دریافت است. البته به منظور مدیریت ریسک ناشی از انجام نشدن احرازهای دیگر در فرایند اصلی اینماد و جلوگیری از بروز تخلفات و کلاهبرداری‌‌های گسترده، کسب‌وکار خرد به گونه‌ای تعریف شد که تعداد و مجموع مبلغ تراکنش‌های آن در ماه به ترتیب کمتر از ۵۰ عدد و ۵۰ میلیون تومان باشد و این موضوع به صورت سیستمی کنترل می‌شود. بدیهی است در صورت عبور کسب‌وکار خرد از سطح تعیین‌شده، کسب‌وکار موظف است ظرف ۱۰ روز نسبت به طی مراحل کامل اعطای نماد اعتماد الکترونیکی و دریافت اینماد ستاره‌دار اقدام کند.

طبق گزارش مرکز تتا، تاکنون بیش از سه هزار و ۸۰۰ اینماد بدون ستاره اعطا شده که اکثر این کسب‌وکارهای خرد تا قبل از آن از امکان ثبت و استفاده از مزایای داشتن مجوز قانونی محروم بودند، اما با استفاده از قابلیت ثبت اینماد بدون ستاره توانسته‌اند از مزایای مجوز قانونی نزد یک مرجع حاکمیتی نیز بهره‌‌مند شوند که همانا این مهم هدف مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی بوده است.

https://pvst.ir/c47

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو