skip to Main Content
تلویزیون‌های بزرگ سامسونگ

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

گفت‌وگو با حسن بنیانیان رئیس کمیسیون فرهنگی و پیوستنگاری شورای عالی انقلاب فرهنگی

همراه اول هم باید پیوست فرهنگی بنویسد

۶ آبان ۱۳۹۴

زمان مطالعه : ۱۴ دقیقه

شماره ۵

برای بوکمارک این نوشته

ساختمان جدید دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خیابان طالقانی هنوز کامل نشده‌ است، ساختمانی بلند و تقریبا خلوت. هنوز از هیاهوی ساختمان قدیمی این دبیرخانه در خیابان فلسطین خبری نیست، بیشتر اتاق‌ها تزئینات چندانی ندارند و رنگ سفید اتاق‌ها خلوت بودن آن را بیشتر به رخ می‌کشد. اتاق رئیس کمیسیون فرهنگی و پیوستنگاری نیز از این قاعده مستثنی نیست، اتاقی به نسبت بزرگ با میز و صندلی در میان آن، هنوز تصویری به دیوار آویخته نشده ‌است و کتابخانه‌ای که جزو جدایی‌ناپذیر اتاق‌های دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی‌ است برای آن در نظر گرفته نشده است. حسن بنیانیان با لبخندی از من استقبال می‌کند، به محض اینکه صحبتش را آغاز می‌کند لهجه اصفهانی‌اش لبخندی روی لبانم می‌آورد، او در میانه صحبتش لهجه را یک ارزش فرهنگی قلمداد می‌کند و می‌گوید اگر به افراد آموزش‌های لازم در مورد این ارزش فرهنگی داده شود هیچ‌گاه لهجه‌شان را از بین نمی‌برند. با توجه به سمتش در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با وی در مورد چیستی و چرایی پیوستنگاری فرهنگی صحبت کردیم و در پایان گفت‌وگو او کتابی با عنوان چیستی ضرورت آثار پیوست فرهنگی به قلم خودش به من هدیه داد، که اگر من پیشتر آن را خوانده بودم احتمالا سوال‌هایم رنگ و سویی متفاوت به خود می‌گرفت. در زیر گفت‌وگوی ما را با رئیس کمیسیون فرهنگی و پیوستنگاری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌خوانید:

هرچند تدوین پیوست فرهنگی در برنامه پنجم توسعه پیش‌بینی شده بود اما پس از مقاومت‌هایی که در مقابل ارائه سرویس مکالمه تصویری رایتل صورت گرفت شکل اجرایی‌تری به خود گرفته، به‌گونه‌ای که ارائه این سرویس به بعد از تدوین پیوست...

با وارد کردن کد تخفیف stayhome تا پایان خرداد از اشتراک آنلاین سه ماهه پیوست رایگان استفاده کنید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۵ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۵ پیوست

برای بوکمارک این نوشته

دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/2bs
مهرک محمودیقائم‌مقام سردبیر

  روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کردم و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شدم و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابراراقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کردم همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کردم و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کردم. اما حال سال‌هاست که پیوست خانه من است اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه من شده‌اند.

  تمام مقالات

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  Back To Top
  ×Close search
  جستجو