skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس کل بانک مرکزی می‌خواهد با فین‌تک‌ها دیدار کند

۹ فروردین ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۳ فروردین ۱۴۰۱

فین تک

مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک خبر از دیدار مدیران و سرمایه‌گذاران شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه پولی، بانکی و مالی با رئیس کل بانک مرکزی در آینده‌ای نزدیک داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی انفورماتیک، علی عبدالهی با توجه به نقش ویژه فعالیت‌های دانش‌بنیان در پیشرفت اقتصادی کشور گفت: حوزه پولی و مالی طی سال‌های اخیر یکی از بخش‌هایی بوده که اقدامات و تلاش‌های فراوانی در آن برای استفاده از ظرفیت‌های دانش‌بنیانی و مشخصاً فناوری‌های نو صورت گرفته است و به جرات می‌توان گفت از جمله حوزه‌های پیشرو در این زمینه به حساب می‌آید.

او ادامه داد: خوشبختانه توجه و تاکید ویژه‌ای که در شعار سال 1401 بر استفاده از توان شرکت‌های دانش‌بنیان برای حل مشکلات اقتصادی کشور مشاهده می‌شود، مسیر را برای به‌کارگیری ظرفیت‌های فراوان این حوزه بیش از پیش هموار می‌کند و امیدواریم نخبگان و سرمایه‌گذاران نیز با مغتنم شمردن این فرصت، نقش‌ هرچه بیشتری در حل چالش‌های اقتصاد کشور با بهره‌گیری از رویکردهای دانش‌بنیان ایفا کنند.

مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک توضیح داد: فعالان حوزه پولی و مالی با وجود برخی موانع و مشکلات، طی سال‌های اخیر اقدامات موثری برای استفاده از ظرفیت‌های رویکرد دانش‌بنیان در ارائه خدمات پولی و مالی خصوصاً در قالب فین‌تک‌ها انجام داده‌اند و این آمادگی را دارند تا گام‌های بلندتری نیز بردارند.

عبدالهی افزود: این عزم و اراده نیز همواره در میان مسئولان و مدیران حوزه پولی و مالی کشور وجود داشته و دارد که راه را برای فعالیت‌های دانش‌بنیان هموار کنند و در همین راستا نیز در تکمیل گام‌هایی که از سال گذشته برداشته شده بود، با توجه به مذاکرات و پیگیری‌های صورت گرفته، به زودی فعالان این حوزه و مدیران و سرمایه‌گذاران و کارشناسان فعال در بخش پولی و مالی که تمرکز بیشتری بر استفاده از روش‌های دانش‌بنیان دارند با رئیس کل بانک مرکزی دیدار خواهند کرد و از نزدیک به تبادل نظر برای بررسی راهبردها و برنامه‌های در دست اجرا به منظور افزایش سرعت و عمق به‌کارگیری شیوه‌های نوآورانه در بخش پولی و مالی و در نهایت تحقق اهداف تحول دیجیتالی در صنعت بانکداری خواهند پرداخت.

او تصریح کرد: در همین راستا تاکنون جلساتی نیز برای هماهنگی بیشتر فعالان این حوزه برگزار شده که هدف اصلی این جلسات طرح مباحث ضروری و تبادل نظر در خصوص سیاست‌ها، برنامه‌ها، چالش‌ها و مباحث مرتبط با تنظیم‌گری در حوزه فناوری‌های نوین پولی و بانکی بوده است.

عبدالهی در پایان گفت: امید است این هم‌اندیشی به توسعه و اثربخشی بیش از پیش شرکت‌های دانش‌بنیان و فین‌تک‌ها در اقتصاد کشور کمک شایانی کند.

https://pvst.ir/c3q

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو