skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات: سهم اقتصاد دیجیتالی ۴ تا ۵ درصد است

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۴ دی ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سهم اقتصاد دیجیتالی از تولید ناخالص داخلی را بین چهار تا پنج درصد ارزیابی کرد و از تلاش این وزارتخانه برای رسیدن به سهم ۱۰ درصدی سخن گفت.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز (۱۴ دی ۱۴۰۰) در جمع هیات‌‌ عامل، مدیران و معاونان منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام از تلاش‌های وزارت ارتباطات دولت سیزدهم برای جهش سهم اقتصاد دیجیتالی از پنج درصد به ۱۰ درصد خبر داد.
آذری جهرمی اما در آخرین هفته‌های تصدی وزارت ارتباطات دولت قبل اعلام کرده بود این سهم ۶.۴ درصد طی سال ۹۹ بوده و تا پایان ۱۴۰۰ به ۷.۲ درصد می‌رسد.

زارع‌پور: تصمیم کارگروه اقتصاد دیجیتالی، تصمیم هیات دولت است

وزیر ارتباطات در این نشست درباره کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال، که به تازگی تشکیل آن به تصویب هیات دولت رسیده است، گفت: کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتالی با توجه به اصول ۱۲۷ و ۱۳۸ به ریاست وزارت ارتباطات تشکیل شده و تصمیمات این کارگروه در موضوع اقتصاد دیجیتالی در حکم تصمیمات هیات دولت است. تشکیل این کارگروه ظرفیت خوبی است تا با همراهی وزرای محترم عضو و رفع موانع موجود، جهت‌گیرهای منطقه ویژه اقتصادی پیام را به سمت توسعه اقتصاد دیجیتالی هدایت کنیم.
او درباره ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی پیام نیز بیان کرد: در بخش‌های سخت‌افزار و نرم‌افزار و اقتصاد پلتفرمی، منطقه ویژه اقتصادی پیام از زیرساخت‌های خوبی برای افزایش سهم اقتصاد دیجیتالی در تولید ناخالص کشور برخوردار است.
وزیر ICT در مورد این منطقه اقتصادی توضیح داد: منطقه ویژه بودن، داشتن فرودگاه بین‌المللی، نزدیکی به تهران و امکانات و زیرساخت‌های لازم برای صادرات و واردات و از همه مهم‌تر قرار گرفتن در کنار وزارتخانه‌ای تخصصی، ظرفیتی برای منطقه ویژه اقتصادی پیام ایجاد کرده است تا تبدیل به قطب اقتصاد دیجیتالی کشور و بلکه منطقه شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: در دوره جدید همه برنامه‌ریزی‌ها در منطقه ویژه اقتصادی پیام باید متمرکز بر حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و جذب سرمایه‌گذاری‌ها در این حوزه باشد.

تولید تجهیزات شبکه ملی اطلاعات در منطقه پیام

هفتمین وزیر ارتباطات ایران همچنین بر فراهم کردن زمینه‌ تولید تجهیزات مورد نیاز شبکه ملی اطلاعات در منطقه ویژه اقتصادی پیام و ایجاد هاب پستی منطقه و مرکز ترانزیت داده تاکید کرد.
زارع‌پور در انتها نیز از شرکت‌های مستقر در منطقه پیام از جمله ابرآروان، مرکز تبادل داده بین‌الملل شهید فخری‌زاده و فازهای در حال توسعه فرودگاه پیام و پایگاه فضایی ماهدشت بازدید کرد.
https://pvst.ir/bmt
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو