skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل شاپرک: الزامی شدن اینماد ثبت درگاه پرداخت اینترنتی را به یک‌چهارم کاهش داد

۲۰ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مدیرعامل شاپرک اعلام کرد متوسط ثبت ترمینال پذیرنده اینترنتی حدود ۸۰۰ مورد در روز بود که بعد از اجرای قانون الزامی شدن دریافت اینماد برای پذیرندگان پرداخت‌یارها این تعداد کاهش یافت و به حدود ۲۰۰ ترمینال در روز رسید.

به گزارش روابط عمومی شاپرک، کاظم دهقان گفت: «اجباری شدن دریافت اینماد برای پذیرندگان پرداخت‌یارها به منظور اجرای قانون بوده است.»

دریافت درگاه پرداخت برای پذیرندگان جدید پرداخت‌یارها از سوم آذرماه منوط به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی شده است. حال مدیرعامل شاپرک می‌گوید این الزام موجب کاهش صدور ترمینال درگاه پرداخت شده است.
فعالان حوزه پرداخت‌یاری اعلام کرده‌اند که الزام دریافت نماد اعتماد الکترونیکی برای پذیرندگان‌شان میزان ثبت درخواست برای دریافت درگاه را به یک‌دهم قبل کاهش داده است و همین امر موجب به خطر افتادن کسب‌وکار آنها خواهد شد.

او دلیل این کاهش را عدم تطابق اطلاعات فرد با سایت ثبت‌شده و نبود اطلاعات درست در سایت و مواردی از قبیل تعلیق نماد اعتماد الکترونیکی عنوان می‌کند.

مدیرعامل شاپرک گفت: «ما حامی شرکت‌های پرداخت هستیم اما در عین حال رعایت الزامات اگولاتوری را جدی می‌دانیم. از سویی دیگر همه می‌دانند که باید شبکه پرداخت “پاک” باشد. قطعاً فعالیت‌های ناسالم و ایجاد درآمد به هر قیمتی مورد تایید مدیران شرکت‌های پرداخت نیست و ما نیز این موضوع را خط قرمز خودمان می‌دانیم.»

دهقان در پاسخ به سوال رادیو عصر پرداخت مبنی بر اینکه چرا برخی از افراد پس از اجباری شدن «کد مالیاتی» دستگاه‌های خود را عودت داده‌اند، گفت: «کسانی که ابزار پذیرنده خود را پس می‌دهند، عمدتاً دارای چند دستگاه کارتخوان هستند یا فعالیت تجاری ندارند، به همین منظور تمایل ندارند برایشان پرونده مالیاتی تشکیل شود؛ به عنوان مثال افرادی هستند که برای شارژ ساختمان یا امور عام‌المنفعه و امثال آن دستگاه کارتخوان تهیه کرده‌اند، از این رو تمایل دارند ابزار پذیرش خود را غیرفعال کنند.»

https://pvst.ir/bfi

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو