skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

طبق بیانیه صادرشده از سوی اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی

اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی برای نقض حکم مدیرعامل دیوار تلاش می‌کند

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۷ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اتحادیه کسب و کارهای مجازی

اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی، در بیانیه‌ای به محکومیت مدیرعامل دیوار واکنش نشان داد و با اعلام حمایت خود از کسب‌وکارهای اینترنتی از تلاش برای نقض این حکم خبر داد.

به گزارش پیوست، اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی در بیانیه‌ای، بدون اینکه نامی ار پلتفرم دیوار و مدیرعامل آن بیاورد، به صدور حکم محکومیت اشکان میرآرمندهی واکنش نشان داد و از این کسب‌وکار حمایت کرد.

رئیس سازمان نظام صنفی تهران نیز صبح امروز (۷ آذرماه) به صدور حکم زندان برای مدیرعامل پلتفرم دیوار اعتراض کرده و خواستار اجرا نشدن این حکم شده بود.

در بیانیه اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی آمده است: «اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی ضمن ابراز تاسف از صدور حکم قطعی حبس برای یکی از مدیران کسب‌وکار های اینترنتی، حمایت خود را از این کسب‌وکار اعلام کرده و تلاش خود را در راستای نقض این حکم توسط بالاترین مراجع قضایی در کنار آن مجموعه انجام خواهد داد.»

روز گذشته، ششم آذرماه، پلتفرم دیوار با انتشار بیانیه‌ای خبر از محکومیت قطعی مدیرعامل دیوار داد. طبق حکم صادرشده از سوی قوه قضائیه، مدیرعامل این پلتفرم به دلیل «فراهم آوردن موجبات فساد و فحشا از طریق جذب زنان تن‌فروش» محکوم به سه ماه و یک روز حبس شده است. در حالی که کشور در دورانی به سر می‌برد که مهاجرت نخبگان یکی از مسائل مهم است و با در نظر گرفتن اینکه کشورهای همسایه در حال اعطای امتیازات ویژه به این افراد و کسب‌وکارهای آنلاین است ما در کشورمان علی‌رغم تاکیدات مقام معظم رهبری و تنها پس از چند روز از تاکید ایشان برای ارائه راه‌حل‌های فناورانه و خلق فناوری به عنوان یکی از تکالیف اصلی نخبگان، به یکباره با صدور چنین احکامی اقدام به قطع نهال نوپای کسب‌وکارهای اینترنتی در کشور می‌کنیم و بذر یأس و ناامیدی را در میان کسب‌وکارها و جوانان این کشور می‌کاریم که سبب سرعت گرفتن و طوفان فرار مغزها و مهاجرت نخبگان خواهد شد و دیگر انگیزه‌ای برای ادامه فعالیت در کشور نخواهد ماند.»

همچنین در این بیانیه اشاره شده: «عدم اشراف دستگاه قضایی کشور بر نحوه فعالیت این کسب‌وکارها و به خصوص کسب‌وکارهای پلتفرمی یکی از دلایل اصلی صدور چنین احکامی که پیش از این نیز در فضای کسب‌وکارهای آنلاین ایران شاهد آن بوده‌ایم، است. در حال حاضر بخش اعظمی از کسب‌وکارهای اینترنتی این صنعت به صورت پلتفرمی عمل می‌کنند و اگر عدم اشراف دستگاه قضایی بخواهد این‌چنین باقی بماند، می‌تواند هشداری برای کل فعالان صنعت باشد که زین پس هر آنکه در کشور بخواهد کسب‌وکار پلتفرمی راه بیندازد باید نگران این دست از مجازات‌های ناشی از اعمال کاربران، ولو اینکه خارج از پلتفرم آنها رخ دهد باشد و این موضوع مسیر کارآفرینی را به شدت دشوار خواهد کرد.»

این اتحادیه در پایان بیانیه ابراز امیدواری کرده است که در آینده شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم: «اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی امیدوار است که با آگاهی‌بخشی به دستگاه‌های تصمیم‌گیرنده حاکمیت از نحوه‌ فعالیت این کسب‌وکارها دیگر شاهد چنین اتفاقاتی برای هیچ یک از کارآفرینان و نخبگان این کشور نباشد تا بتوانیم بار دیگر در کنار یکدیگر به ساخت و توسعه اقتصادی این کشور بیندیشیم.»

https://pvst.ir/bbb
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو