skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

روابط عمومی دیوار در بیانیه رسمی خود اعلام کرد:

مدیرعامل دیوار به زندان می‌رود

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۶ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۳ آذر ۱۴۰۲

اشکان آرمندهی، مدیرعامل دیوار به دلیل آنچه از سوی دادگاه تجدید نظر تهران «فراهم آوردن موجبات فساد و فحشا از طریق جذب زنان تن‌فروش» اعلام و تایید شده است به حبس قطعی محکوم شد.

به گزارش پیوست، پلتفرم دیوار با انتشار بیانیه‌ای در این رابطه اعلام کرده است: «حکم مجازات زندان برای مدیرعامل دیوار، اشکان میر‌آرمندهی در دادگاه تجدید نظر تهران تایید شد. عنوان اتهامی این حکم، «فراهم آوردن موجبات فساد و فحشا از طریق جذب زنان تن‌فروش» است؛ این در حالی است که خدمات دیوار همواره تحت قوانین موجود در کشور و نظارت نهادهای ذی‌ربط بوده است. در این پرونده نیز آگهی‌های موضوع اتهام دارای هیچ محتوای غیرقانونی نبوده و محکومیت دیوار صرفا براساس اقداماتی است که اشخاص ثالث در فضای خارج از این پلتفرم انجام داده‌اند.»

این بیانیه با تاکید براینکه دیوار همواره تلاش کرده است تاجای ممکن از انتشار محتوایی که حتی شائبه انگیزه‌های نامناسب دارند، جلوگیری کند، اعلام کرده است: «به همین دلیل صرفا در سال ۱۳۹۹ حدود ۵۶ میلیون آگهی (۲۰ درصد آگهی‌های بررسی شده) به دلیل نقض قوانین، گزارش کاربران یا دستور قضایی رد شده است. بدیهی است که دیوار امکان بررسی انگیزه، سو نیت و سابقه احتمالی یکایک ۴۴ میلیون کاربر استفاده کننده را ندارد و به همین دلیل باید بین مسئولیت پلتفرم و کاربر آگهی دهنده تمایز قانونی قائل شد.»

بیانیه دیوار با ابراز تاسف شدید از صدور حکم قطعی حبس برای مدیرعامل و ابراز نگرانی از تبعات آن بر عملکرد خود، همکاران و سایر کسب‌وکارهای اینترنتی، اعلام کرده که بیش از هرچیز نگران تاثیری است که این حکم برامید و انگیزه جوانان متخصص این سرزمین می‌گذارد.

این بیانیه در پایان به این موضوع اشاره کرده که آنچه بین آگهی‌گذار و مخاطب آگهی در خارج از دیوار می‌گذرد، در کنترل و برعهده دیوار نیست.

 

https://pvst.ir/baw
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  یک دیدگاه

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو