skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نویسنده کتاب نوآوری باز: نوآوری باید در خدمت افزایش بهره‌وری و رشد و توسعه باشد

۳ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پروفسور هنری چسبرو، نویسنده کتاب نوآوری باز باور دارد نداشتن زیرساخت و عدم سرمایه‌گذاری از موانع خطرناک بر سر راه نوآوری هستد اما با سیاستگذاری‌‌های درست می‌توان خسارت‌های احتمالی را کاهش داد.

به گزارش واحد روابط عمومی و برندینگ فناپ، نوآوری در فضای کسب‌وکار و رقابت فزاینده برای دستیابی به مزیت‌های رقابتی پایدار از اهمیتی خاص برخوردار است. در همین راستا، مجموعه فناپ از انتشار جدیدترین کتاب هِنری چسبرو (Henry Chesbrough)، مبدع نگرش نوآوری باز با عنوان «نتایج نوآوری باز، گذر از هیاهو و پرداختن به کسب‌وکار» توسط انتشارات آریانا قلم حمایت کرده است.

به این بهانه، رویداد برخطی با حضور پروفسور چسبرو نویسنده کتاب، سیدکامران باقری، مروج نوآوری باز و مترجم کتاب‌های چسبرو در ایران، و محمود کریمی صاحب نظر نوآوری باز و مشاور نوآوری فناپ برگزار شد.

در این رویداد، چسبرو ابراز داشت که نوآوری باید در خدمت افزایش بهره‌وری و رشد و توسعه شرکت باشد. او معتقد است که فرهنگ یک شرکت و پذیرش ذهنی اعضای یک سازمان در شکل‌گیری نوآوری باز بسیار مهم و تأثیرگذار است.

محمود کریمی، مشاور نوآوری فناپ و سید کامران باقری، مشاور مدیریت نوآوری

این استاد دانشگاه برکلی همچنین گفت: «در راه نوآوری موانع بسیاری وجود دارد؛ برای مثال، می‌توان به نداشتن زیرساخت و عدم سرمایه‌گذاری برای بهتر شدن آینده اشاره کرد که نشانه‌های خطرناکی هستند، اما به نظرم با سیاستگذاری درست می‌شود خسارت‌های احتمالی را التیام داد. از دیگر مشکلات نوآوری می‌توان به رشد، تعداد زیاد، و سرعت بالای آن اشاره کرد و در این حالت، تراکم، همان نتیجه ناخواسته ماست. همچنین معتقدم ممکن است با کمبود منابع هم روبه‌رو شویم. بهتر است همه جنبه‌های کسب‌وکار، همزمان با هم رشد کنند تا مجموعه به فروپاشی نرسد.»

او افزود: «مشکلات منابع انسانی نیز به‌گونه‌ای است که نباید از آن چشم‌پوشی کرد. فرهنگ سازمانی می‌تواند به نوآوری کمک کند و در عین حال ضد آن عمل کند.»

هِنری چسبرو، مبدع نگرش نوآوری باز با عنوان «نتایج نوآوری باز، گذر از هیاهو و پرداختن به کسب‌وکار»

چسبرو در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه نوآوری باز تا کجا به صلاح مجموعه عمل می‌کند؟ گفت: «تا جایی که به بازدهی سازمان کمک کند و در راه شناخت مجموعه و محصولات خود بیشترین خدمات را به بیشترین افراد بدهد و به طور کلی، آورده‌اش برای سازمان از هزینه‌ای که دارد بیشتر باشد.»

چسبرو در پایان اظهار امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک درباره نقش دولت‌ها و حاکمیت‌ها در بهره‌گیری از ظرفیت شهروندان‌ و بهبود کیفیت زندگی آنان فعالیت خواهد کرد.

https://pvst.ir/b9s

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو