skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سامانه آنلاین راهنمای قانون حمایت از خانواده رونمایی شد

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۱۸ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سامانه راهنمای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که با واکنش کاربران فضای مجازی مواجه شده بود به عنوان مرجعی برای پاسخ به سوالات خانواده‌ها درباره نحوه استفاده از این قانون توسط تعدادی از نمایندگان مجلس در خبرگزاری ملت رونمایی شد.

به گزارش پیوست، طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از جمله طرح‌هایی است که با موافقت نمایندگان براساس اصل ۸۵ و در یک کمیسیون ویژه مورد بررسی قرار گرفت و پس از تصویب نهایی شورای نگهبان، حالا به قانون تبدیل شده است.

این قانون در روزهای اخیر با واکنش کاربران فضای مجازی مواجه شده است و نمایندگان مجلس و خبرگزاری ملت امروز (۱۸ آبان‌ماه) برای پاسخ به سوالات مردم در مورد این قانون سامانه‌ آنلاین را رونمایی کردند.این سامانه هم اکنون از صفحه اول خبرگزاری خانه ملت در دسترس است.

امیرحسین یزدان‌پناه، سردبیر خبرگزاری خانه ملت نیز در توضیح این سامانه گفت: «این سامانه اولین پیوست رسانه‌ای شفاف و هوشمندی است که برای قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی رونمایی می‌شود. با شروع مجلس یازدهم یکی از موضوعاتی که با آن مواجه بودیم، عدم اطلاع کافی مردم از قوانین مصوب مجلس بود.»

او ادامه داد: «به این معنی که پس از تصویب هر قانون مردم اطلاع نداشتند مشمول کدام بند قانونی می‌شوند یا از کدام تسهیلات قانونی می‌توانند استفاده کنند، به همین خاطر این پیوست رسانه‌ای را تدوین کرده‌ایم تا مردم در این خصوص آگاهی‌های لازم را کسب کنند.»

فاطمه محمدبیگی،نایب رئیس کمیسیون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده درمورد این سامانه گفت: «قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده باید به درستی در دسترس مردم قرار بگیرد تا آنها از حقوق قانونی خود مطلع شوند. بی تردید رسالت مردمی‌سازی و هوشمندسازی مجلس، اطلاع رسانی دقیق قوانین است.»

به گفته محمدبیگی برای بررسی این قانون از قوانین مجالس دوره های قبل استفاده شده و سپس با تصویب اصل ۸۵ شدن این قانون در کمیسیون مشترک با بیش از ۸۰ جلسه رسمی و حدود ۱۰۰ جلسه رسمی و غیررسمی با حضور نخبگان علمی، اساتید صاحب نظر و کارشناسان خبره درتمامی حوزه ها مورد بررسی قرار گرفت تا قانونی عملی، به روز و حاوی استانداردهای زمان تدوین شود.

زهره سادات لاجوردی، عضو کمیسیون فرهنگی نیز در این مراسم اعلام کرد که این سامانه برای اطلاع‌رسانی دقیق‌تر به مردم طراحی شده است، قانون حمایت از خانواده دارای ۷۴ ماده و حدود ۲۰۰ حکم بوده که به واسطه این سامانه به آسانی برای مردم اطلاع‌رسانی شده است.

به گفته لاجوردی هنگام طرح و بررسی این قانون، عده زیادی با شایعه پراکنی قصد تخریب این طرح را داشتند،حال مردم با ورود به این سامانه و اطلاع دقیق از ابعاد آن می‌توانند عدم صحت و سقم شایعات مطرح شده را تشخیص دهند.

https://pvst.ir/dwm
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو